Hrátky s češtinou - tititi
FOTO: archiv autorky

Hrátky s češtinou - tititi

28. 1. 2017

Ach, krásná češtino! Dnes jsem vybrala hraní se stejnými slabikami.

Pamatujete? Aspoň já si teda toto pamatuji: U řiti ti tiká budík. Ano, za sebou jdou tři stejné slabiky.

Kotě tě těší.

Velmi mimi milujeme.

Kdo dodo dohoní?

Oto, toto topení vypni.

Dříve ve večerce prodávali i noviny.

Zali-li lilie?

A teď můžete vymýšlet a použít i víc shodných slabik, já budu taky a tady se mi povedlo dokonce pět slabik - kdo mne překoná?

Říkali-li Lili Lidmile?

 

 

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Zdali povedly se mi mimikry?
František MENDLÍK
V roce 1989 se na pisoáru železniční zastávky Křenovice dolní nádraží objevil křídou napsaný nápis. Už jen zde to soudruzi držíte pevně ve svých rukou!
František MENDLÍK
Když se objevil na našich fotbalových stadionech a v televizi debilní slogan KDO NESKÁČE NENÍ ČECH, zachránil pověst inteligentního národa vtipálek, který nápis po vyřazení národního mužstva z kvalifikace na ME umístil na Nuselský most!
František MENDLÍK
Řidič autobusu by silný v autobuse objevil nápis Nemluvte za jízdy s řidičem, nekuřte! Řidič přepsal čárku a nápis pravil. Nemluvte, za jízdy s řidičem nekuřte!
Marie Seitlová
Heli super.
Zuzana Pivcová
V mládí jsme znaly: Nesnese se se sestrou.
Zuzana Pivcová
Já jsem dnes vymyslela (a Marcela mi přidala jednu slabiku) toto: Nevědomá má máma má málo přehled, co dělám po škole... Vyšlo to na 6, ale jedna slabika je krátká.
Lenka Hudečková
Mísu má máma, má malou zahrádku.. Posvítím ti tím kahanem. nic jiného mě nenapadá :-)
Helenka Vambleki
Brouku, kuku, kukulenka kuká :)
Naděžda Špásová
Oto, toto je loto. Lehce cece štípla, mrcha. Helča čača často tančí. A už mě fakt nic nenapadá, ty hračičko červená.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...