Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

9. 2. 2017

Toto nádraží je doslova jednou z dopravních tepen města na severu Moravskoslezského kraje. Je sevřeno rušnou městskou ulicí a výpadovkou.

Bylo postaveno koncem 19. století a je jednou z řady kulturních památek města, které se může chlubit tím, že je podle něho pojmenovaná květina a také hornina.

Kde to je?

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helena Votíková
Tak to nevím. Jela jsem po mapě po železnici a hledala město, které by mi napovědělo květinu (horninu to je jaksi nepopsaný list). Tentokrát se nezadařilo :-)
Naděžda Špásová
Dám se poddat. Hledala jsem, hledala, ale vzhledem k tomu, že ten kraj vůbec neznám, tak nevím. Mohl by to být ten Český Těšín, ale ani kytka, ani hornina tam není.
Elena Valeriánová
Jani, dobrá hádanka. Našla jsem si nejdříve města Moravskoslezského kraje a hledala podle nápovědy - květinu a horninu, nic mě nenapadlo, slabé znalosti :-( Tak jsem se koukla na to nádraží Český Těšín, Hance bude patřit výhra :-)
Lidmila Nejedlá
Asi má pravdu Hanka R. - Těšín
Ilona Erika Kolář
Tesinskou zulu vubec neznam a ta kvetina?Tesinska jablicka,jak psala Hanka nebo neco jineho?
Zuzana Pivcová
Tak jsem sem před chvílí napsala a zase mě někdo, jako se to občas stane, ve stejném momentu "přetlačil". Pro mě bohužel opět neznámý kraj. A kytka a hornina mi to ještě víc ztížily. :-)
Hana Rypáčková
Asi jen Těšín... Těšínská žula a jablíčka----
Hana Rypáčková
Vypadá to jako České Těšínské...
Ilona Erika Kolář
Český Těšín. Nevím jakou to má souvislost s hornimami, to mě zmátlo.
ivana kosťunová
Opět budu hádat - Bruntál ?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...