Internet a Vy, 5. díl: Chytrý prohlížeč na Seznamu
FOTO: Seznam.cz

Internet a Vy, 5. díl: Chytrý prohlížeč na Seznamu

9. 2. 2017

Internet je fenoménem, bez kterého se dnešní společnost už téměř neobejde. Není proto divu, že na něj čím dál častěji zabrousí i starší generace, kterou zajímá vše od zpravodajství, přes jízdní řády, předpověď počasí, recepty, až po nakupování a komunikaci s ostatními.

Občas také hledáme konkrétní informaci, jakou je otvírací doba nákupního střediska, telefonní číslo praktického lékaře nebo adresa úřadu. A čím větší instituce to je, tím složitější internetové stránky často má. Společnost Seznam.cz však nedávno spustila pomůcku, která vám zobrazí všechny praktické informace z konkrétní internetové stránky na jednom místě. A přitom nemusíte nic hledat! Stačí jeden klik.  

Jak na to? Nejjednodušší způsob je si to prakticky vyzkoušet. Internet spustíte s pomocí prohlížeče. Pokud ten od Seznamu ještě nemáte, stačí si jej zdarma stáhnout a nainstalovat ze stránky pod tímto odkazem: www.seznam.cz/prohlizec.

Vyhledejte si stránku vybrané instituce či firmy a otevřete ji. Vpravo nahoře v adresním řádku by se vám měl ukázat malý obrázek s pejskem, u kterého je napsáno „Našel jsem užitečné informace.“ Na psa, kterému se říká Krasty, stačí jednou kliknout. A je to!

Díky tomu se vám na pravé straně v prohlížeči otevře postranní panel, kde uvidíte všechny užitečné informace pohromadě. Záleží samozřejmě na tom, jaké informace ten či který úřad poskytuje, nicméně měli byste v panelu vidět otvírací dobu, adresu, telefon, ale i mapu nebo fotku budovy.

Funkce s pomocníkem psem Krastym vám ušetří čas, který byste jinak strávili hledáním těchto podrobností na mnohdy složitých stránkách úřadů, institucí, firem apod.  

A tohle není jediná užitečná funkce, kterou v prohlížeči od Seznamu najdete. Umí také překládat cizojazyčné internetové stránky nebo vám pomůže utajit nákup vánočního dárku. Stačí nakupovat prostřednictvím anonymního okna. O tom zase příště.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Soukup
Chybička se vloudila. Ta tečka na koci odkazu musí pryč. Správně má být http://www.seznam.cz/prohlizec

Zpět na homepage Zpět na článek