EET došla i do Prahy
Ilustrační foto: pixabay.com

EET došla i do Prahy

7. 3. 2017

Tahle pohroma - elektronická evidence tržeb - došla i sem. Prodavači přes velké pokladny nemohou ani vidět zboží v zákazníkově koši. Z pokladen se linou na podlahu desítky metrů nikým nevyžadovaných bílých účtů. Nikdo je nepožaduje, ani nepotřebuje. Vietnamští prodavači, většinou inženýři ekonomie, vzdychají, že vysokoškolské vzdělání jim prý je teď už k ničemu!  

Našeptávají českým zákazníkům, aby účty nevyžadovali. Tak to jde zase cash, bez zaměstnávání zbytečných úředníků. Poučují české nakupující, že před obchodem „číhá“ inspektor v civilu a ptá se, zdali dostali účet. Máme prý říkat, že ano. Oni to kontrolují jen formálně, účet vidět nechtějí, ani nechtějí ukázat to zakoupené zboží.

Naše bufeťačka je také z toho papírování nešťastná. Prý kam se zbytečně popsanými papíry? Škoda lesního dřeva, když třeba dřevo na jednu sirku roste celých osm hodin!
      

   

                                                  

 

Můj příběh
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Proboštová
Pláčete hezky, ale na špatném hrobě - řekla bych. Jen bych chtěla upozornit, vím určitě ze znalých kruhů, že jenom v Praze vzrostly tržby u vyhlášených velkých restaurací a hotelů (první vlna EET) od 40% u těch menších, ale taky vyhlášených dokonce o 70 %. Tak si spočtěte výsledek. Nemůžete věřit všemu co píšou noviny, většinu věcí se nedovíme pokud nemáme známé, kteří jsou informováni :-)

Zpět na homepage Zpět na článek