Fotoreportáž: obec Chlébská
FOTO: autorka

Fotoreportáž: obec Chlébská

30. 3. 2017

Poslední březnovou neděli moje dcera navrhla, že bychom si mohli všichni udělat výlet na pomezí kraje Vysočina do maličké obce Chlébská a odtud se jít podívat na bohatě rozkvetlé bledule jarní a celé nádherné okolí.

Jeden vnuk prohlásil, že nepojede, tak bylo místo v autíčku i pro mne, což jsem velmi přivítala - neboť o této lokalitě jsem už hodně slyšela od svých některých známých...

Neděle byla prozářená sluníčkem, tak jsem vzala do batůžku jen vodu a mohli jsme vyjet.

Přírodní rezervace - Údolí Chlébského potoka - bylo vyhlášeno přírodní rezervací již v roce 1953 na rozloze 4,29 ha, v současnosti zaujímá rozlohu celkem 7,22.

Staré lesní porosty mají ve stromech mnoho dutin, které jsou významné i pro mnoho druhů ptáků.

A už dnes dost slov...   

Teď už Vás všechny jen chci co nejsrdečněji pozvat se podívat na tento vzácný symbol jarní přírody -  ten krásný koutek naší země mi zde připomínal přímo neposkvrněnou Boží přírodu a její zázrak - také četní návštěvníci se zde skutečně pohybují jen a jen s velikou pokorou a obdivem ke sněhobílé nádheře.

 

  

výlet
Hodnocení:
(4.6 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Krása, kam se podíváš.
Zdenka Jírová
Je to nádhera, fotky jsou krásné. Taková "jarní vzpruha" potěší na duši.
Hana Rypáčková
Je to veliká krása!!!
Marie Ženatová
Moc se omlouvám, místo správného názvu vesničky Chlébská jsem napsala v příspěvku do diskuse "zkomoleninu Chebská...?"
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za milé příspěvky. Mluvila jsem v neděli chvíli s paní u zahrádky ve vesničce Chebská a ta mi říkala, že letos byly silné mrazy, ale přesto bledule kvetly už v únoru - toto zažila poprve v životě...
Anna Čípová
Maruško, to je krása.
Eva Balúchová
V Chlébské na bledulích jsme byli loni,Viděla jsem tolik bledulek poprvé.Bledule kam oko dohlédne,nádhera.
Zuzana Pivcová
Moc hezké fotky a krásné vyznání!!
Naděžda Špásová
Maruško, moc hezké fotky a místo. Taky mám ráda takové jarní procházky. Tak ať jich zažiješ ještě hodně.
Marie Ženatová
Paní Jano díky moc - máte velikou pravdu... Když se bledulky v takovém množství vidí na vlastní oči, tak je to skutečně nepřekonatelný zážitek...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.