Už usínáš
Ilustrační foto: pixabay.com

Už usínáš

9. 4. 2017

Už usínáš
a lehkou mlhovinou
se vznášíš tam,
kam smutky nechodí,
už nevnímáš,
že tma se hádá s vinou,
a světský klam
se pro tě nehodí.

Už dávno spíš
a tikot plaší stíny,
tvůj křehký sen
je víc než samota,
jsi pravdě blíž,
jak s city odkrytými,
než nový den
tvůj příběh zamotá.

Moje poezie
Hodnocení:
(4.9 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Moc pěkné usínání. Dík.
Milena Mejsnarová
Jen lehce se té básně dotknout a našlapovat po špičkách.......krásné.
Květa Chobotová
Milá paní Zuzko, děkuji vřele za Vaši poezii jako vždy SKVĚLÉ! s láskou zdraví květa
Eva Mužíková
Krásná báseň Zuzko.
Zuzana Pivcová
Libuško, hlavně Tobě vzkaz, ale i ostatním: Pro mě je velkou radostí i ctí, když se v básních odrážejí pocity a vůbec život i jiných žen, a třeba i mužů.
Ilona Erika Kolář
Krásné, nádherné, kouzelné,...
Věra Ježková
Paní Zuzano, omlouvám se za pozdní reakci, nebyla jsem několik dní doma. Básničku jsem Vám chtěla poslat – naskenovala jsem ji. Děkuji Vám velice za pochvalu – ale kam se hrabu na Vás. Já jsem to „jen“ přeložila. Jinak lyriku neumím. Kdysi jsem veršovala pro potěšení své a přátel, ale byly to jen takové epické příběhy ze života. Přeji Vám hezký týden.
Libuše Křapová
Zuzko, krásné. Nevadí, že mi to připomnělo manžela a jeho odchod? Usnul, už ho nic nebolí, netrápí. Je tam, kam smutky nechodí, je pravdě blíž, s city odkrytými....
Jana Šenbergerová
Famózní! A teď mi bude vrtat hlavou, proč jsem použila právě toto slovo.
Jiří Libánský
To umíš tak hezky napsat. Vytvořit tu snovou atmosféru úžasně plasticky a pocity živě. Skvělé dílo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...