Veselé velikonoce
FOTO: autorka

Veselé velikonoce

7. 4. 2017

Byla sobota 1. dubna 2017 a já dostala od syna SMS:

Dnes ve 12,25 bude částečné zatmění Slunce -  tak opatrně, ať Tě pak z toho nebolí oči.
Zprávy v televizi jsem moc nesledovala, tak jsem si řekla: Je to možné a já mám čas, mohu se na to zatmění podívat.

Vzpomínala jsem na dětská léta, vždy když jsme se všichni chtěli na sluníčko podívat, tak jsme hledali rozbité úlomky skla a nad rozžatou svíčkou je začernili a už jsme mohli slunko "zkoumat..."

Jenže tehdy kolem našeho domu vedla prašná silnice, dál už byly sice čistě vysečené příkopy, ale občas se i někde to zatoulané malé sklíčko našlo.

Řekla jsem si, a co teď? Dívám se na sklenice, jedna větší se mi zdála vhodná - tak zapálím svíčku a sklenku nahřívám a černím. Naštěstí nepraskla, černá byla dost a já si vzala mobil, abych vystihla ten správný čas zatmění a šla na zahradu v určený čas to pozorovat - ještě jsem o tom stačila říct sousedům.

Je minuta před, minuty po a já si uvědomila, že je Apríl a já se nechala od syna napálit...

První myšlenka byla, že z dostanu infarkt,

druhá myšlenka, že něco synovi řeknu - už na takové žertíky nemám léta,

třetí myšlenka - mohu to přece vzít s humorem...

a čtvrtá myšlenka - vždyť se mohu vysmát sama sobě, že jsem tomu uvěřila, a hurá - mám dobrý námět na nový článeček.

A tak mne zde zase máte...  Také Vás někdo vyvedl Aprílem a Vy tomu uvěřili?

Já jsem tomu uvěřila jen v dětství a právě zase letos...

Přeji Vám všem veselé a požehnané velikonoce v krásné a přímo neposkvrněné Boží přírodě, která nám bohužel zbývá už jen tam, kde se všechno nezastavělo někdy úplně zbytečnými a nevhodnými stavbami...

A co ještě napsat na závěr ?

Jaro je tím nejlepším opravdovým časem pro vnitřní očistu těla.

Chtěla bych proto napsat recept pro jarní velikonoční očistu - Je to:   Zelený nápoj plný jarní síly...

Čerstvé jarní výhonky bylinek už najdeme - mladičké lístky pampelišky, kopřivy, řebříčku, jetele, sedmikrásky i medvědího česneku natrháme na zahrádce nebo na čisté loučce - lístky opláchneme studenou vodou, dobře rozmixujeme, dá se přidat i oloupaný citron.

A šálek tohoto výborného zeleného nápoje si můžeme klidně dopřát i třikrát denně...

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Zelené bylinky skutečně obsahují hodně vitamínu K2, kopřivy mi zatím rostou pomaleji než bych potřebovala, pampeliška je neúnavná...
Věra Lišková
Je dobře , že se uskutečnila až ta 3 a 4 myšlenka. Zelené bylinky, jak jsem se dočetla obsahují vitamín K2, který je prospěšný pro žíly a kosti. Díky za recept.
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za milá slova...
Zuzana Pivcová
Ano, také se mi to moc líbí. Jste vtipná a přitom velmi citlivá a skromná.
Naděžda Špásová
Maruško, hezky napsané. Obávám se, že očista se konat nebude. Víš, i kdybych našla výhonky bylinek, tak nenajdu tu čistou louku. Ale já na to stejně moc nejsem. Mě naštěstí aprílem nikdo nevyvedl, nemám to ráda, tak to taky nikomu nedělám. Ale ty si ten šáleček určitě dej a přeji ti dobré chutnání.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezké vyprávění - máte paní Marie hezké postřehy. Skvělé a pište - dávám 5 hvězdiček

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.