Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

21. 4. 2017

Tento kostel je v Praze. Myslím, že je to lepší, když to uvedu, protože i tak je možností mnoho. Je blízko jedné velmi rušné křížovatky, a je příjemné v něm na chvíli spočinout a v klidu a tichu si odpočinout od ruchu velkoměsta. Když je hezky, je možné se posadit na lavičku ve vedlejším parku nebo zajít na výstavu v sousedním barokním zámečku. Je zasvěcen velmi váženému českému světci, který má v Praze mnoho kostelů i významnou sochu. Je to vlastně novorenesanční bazilika. Vystavěna byla v letech 1881–1885 podle plánů architekta Antonína Barvitia. Pro Pražáky může být hádání velmi lehké, ale snažila jsem se uvést více podrobností pro mimopražské.

Fotohádanka Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Všichni uhodli, je to Svatý Václav na Smíchově. Název Smíchov, ale bohužel není od smíchu ale od smíchání obyvatel.
ivana kosťunová
Nápověda vtipná , rozesmála mě a už vím.
Eva Balúchová
Dnes jsem poprvé hledala a našla.Bezva soutěž.
Naděžda Špásová
Bylo mi to povědomé, ale už je to strašně let, co jsem kolem kostela občas chodila. V té čtvrti jsem totiž bydlela. A dokonce myslím. že jsem tam byla s kamarádkou, která šla před svatbou ke zpovědi. Bože, to je let.
Lenka Hudečková
Díky hodně nápovědám jsem "doma"...
Anna Potůčková
Jiřinko V. smích je kořením života. Také jsem našla a i já mám důvod ke smíchu. Světec kterému je tento kostel zasvěcen je nositelem stejného jména jaké nosil i náš president
Helenka Vambleki
Pěkná hádanka a uhodnutelná i pro mimopražáky. Venca se směje.
Zuzana Pivcová
Autorem barokního letohrádku v bezprostřední blízkosti je architekt, který stavěl též Invalidovnu.
Mirek Hahn
Našel jsem :-) I když jsem v tom místě nikdy nebyl.
Jana Šenbergerová
Tentokrát byl objeven snadno a rychle díky stavebnímu slohu a světci. Nachází se ve veselé části Prahy.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...