Poznáš toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáš toto nádraží?

26. 4. 2017

Hlavní nádraží průmyslového města bylo postaveno v roce 1967 a jaksi se zde zastavil čas. Navíc špína, bezdomovci a ožralové kráse nádraží nepřidají. Zrenovovaný prostor před nádražím už vypadá trochu lidštěji. Foceno za mrholení.

03-44.jpg 

Zrekonstruovaný vodní prvek

*********************************************

02-45.jpg 

Symbol města

*********************************************

04-48.jpg

Fontána

*********************************************

Na lidi se při stavbě moc nemyslelo. Schody, schody a zase schody, které zvládnou jen zdraví a mladí. A co ostatní?

 

img-5341.jpg   img-5339.jpg 

05-41.jpg  img-5338.jpg

Konečně se blýská na lepší časy i dostupnost, už už už se blíží tolik očekávané zkolaudování dlouho plánovaných výtahů. Tímhle se brzy svezete v nádražní hale.

*********************************************

  img-5342-1.jpg  

06-42.jpg   img-5344.jpg

Nástupiště vyjímečně nespojuje podchod, ale krytý nadchod. Na fotu je právě čerstvě vymalován, ale pěkné stěny často lákají sprejery.

*****************************************************************************

08-37.jpg     07-41.jpg    img-5343.jpg

Na druhém nástupišti už je nové dláždění, na renovaci prvního nástupiště se právě pracuje.

Prosím, kdo uhodne, ať hned neprozradí a pomůže hadačům další indicií.

 

 

 

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
Uhodnuto - odtajňuji - Ostrava, hlavní nádraží
Marie Seitlová
Znám dobře a už zde budou z nástupiště výtahy.
Hana Rypáčková
To je fakt obluda, O jako obluda.
Ilona Erika Kolář
Znám, není to hezké nádraží.
Alena Vávrová
Snad jedenkrát v životě projížděla, ale moc dávno. Čili neznám, ale dle nápovědy- bílého koně ve znaku má město zv. černá .......
Naděžda Špásová
Taky našla, pomohl architekt se sestrou. Tak tam jsem taky nikdy nebyla.
Jana Šenbergerová
Tak to jsem poznala hned, i když jsem na něm byla jen jednou v životě a do města jsem rok dojížděla jako studentka dělnickým vlakem, ze kterého jsem vystupovala na nádraží ???-střed. Symbol města jistě nenechá nikoho na pochybách, o které město se jedná. Ve znaku města má opačnou barvu, než byla přisuzována tomuto městu.
Jana Kovářová
Podařilo se mně najít. Ráno tam pršelo a pršelo, pokud se nepletu.
Anna Čípová
Nikdy jsem tam nebyla, ale našla.
Helenka Vambleki
Děvčata, máte pravdu nádraží je tu nejméně 7, jak honem vzpomínám

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...