Poznáte tento poutní kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento poutní kostel?

24. 4. 2017

Tento poutní kostel je od roku 1958 chráněn jako kulturní památka České republiky. Stojí na vrchu …...... u města v jihočeské části kraje Vysočina s 16000 obyvateli. Centrem historického města je Masarykovo náměstí s kostelem, několik muzeí a jiné skvosty.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Návštěva tohoto poutního kostela už je jak třešinka na dortu.Pěšky z Pelhřimova je to asi 7-9 km krásnou krajinou kolem třech studánek-jedna ,,Kouzelná" . Křížová cesta nás dovede k vrcholu a kdo má pocit,že viděl málo,může si vyšlapat 205 schodů do výšky 40 m po kovové konstrukci rozhledny Pípalky.Vrch KŘEMEŠNÍK s poutním kostelem stojí za zastavení.
Helenka Vambleki
Mám-pomohl salám. Roku 1555 spadl místní měšťan Matouš Chejstovský do stříbrného dolu a učinil slib, že vyvázne-li z jámy, vystaví na temeni kopce kapli ke cti Nejsvětější Trojice.
Jaroslava Handlová
Ano, poznávám, párkrát jsme se tam zastavili. Ale zdolání té rozhledny na mě ještě "pípá".
Jana Šenbergerová
Nikdy jsme tam nebyli, ale ten salám máme také rádi, a teď nám dokonce pomohl.
Naděžda Špásová
Ať žijou sálamy. Zrovna tenhle mám moc ráda. Ano pořád se prodává. Tak přímo tam jsem nikdy nebyla, městem jsem projížděla.
Anna Čípová
Našla jsem.Na vrcholu se nachází zbytek hornické štoly.
Marie Novotná
Chybička se vloudila a hospůdka s názvem -prozatím-odstraněna.Kouzelné místo je téměř odhaleno.
Jana Kovářová
Dnes to šlo docela rychle, ke kostelu vede od pramene Zázračná studánka Křížová cesta z roku 1906.
Jitka Hašková
Našla jsem to rychle, pomohly mi hodně fotky.
Lenka Hudečková
Ano, ano, ano...děvčata...na vaše poslední nápovědy :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...