Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

30. 4. 2017

Gotický kostel je součástí bývalého komplexu augustiniánského  kláštera z 1. poloviny 18. století a s 60 metrů vysokými věžemi je dominantou města a okolí. Stavitelem byl brněnský architekt František Antonín Grimm.

Druhou dominantou města je hrad z poloviny 13. století. Z původní stavby se zachovaly zbytky opevnění, zdi hlavního paláce a okrouhlá věž.

Příjemné pátrání, a kdo bude hledat, určitě najde.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Mám radost, že jste všichni uhodli. Bylo to asi moc jednoduché. Je to chrám Zvěstování Panny Marie ve Šternberku. Další zajímavostí města je muzeum času.  
Lenka Hudečková
Hrad je taky impozantní :-)
Lenka Hudečková
Našla jsem, podle stavitele...hezký objekt...díky za nové poznání...
Mirek Hahn
A našel jsem. No jo, dnešní nádraží i kostel začínají stejným písmenem :-)
Jitka Hašková
Našla jsem, kdysi jsem tam byla.
Jana Kovářová
Našla jsem, ke kostelu přiléhá křížová chodba..
Naděžda Špásová
Dneska jsem za hvězdu. Vím, kde to je, prostě dneska to šššševelí. A ani tady to vůbec neznám., i když tohle město toho nabízí hodně.
Marie Seitlová
Znám, byla jsem na hradě, kostel byl zavřený. Ve městě je i jedna velmi pěkná zajímavost.
Pavel Kopřiva
Moc krásné fotky.
Pavel Kopřiva
V tomto městě jsem 13 let pracoval.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...