Poznáte, kde stojím?
Foto: autorka

Poznáte, kde stojím?

1. 5. 2017

Stojím v jednom menším městě s přibližně 4000 obyvatel na historickém náměstí. Střídal jsem kraje, až jsem zakotvil v kraji Středočeském. Byl jsem postaven původně jako barokní, ale začátkem 20. století mě přestavěli na neobarokní. V mém městě žily i slavné osobnosti. Třeba jeden skladatel, narodil se tu jeden houslista. Těch památek je tady trochu víc. Jo, a jmenuji se po jednom svatém. Tak už víte, kde stojím?

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.7 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Myslím, že zájem o tento kostel opadl, takže odtajňuji. Je to Rožmitál pod Třemšínem.
Zuzana Pivcová
Nebyla jsem doma celý den a teď jsem se dost nadřela. Ale, hej, mistři, už to mám!
ivana kosťunová
Houslista který se narodil ve stejném roce jako já - byl to tenkrát takový dobrý rok... Vím.
Lenka Hudečková
Jani, i mně pomohl až ten žijící houslista :-)
Jana Šenbergerová
Vzali jsme to za špatný konec, ale už to máme! Nakonec jsme se trefili do houslisty a bylo to.
Naděžda Špásová
No vidíte, ani to tak těžké není.
Jana Kovářová
Konečně jsem u cíle, dalo mně to zabrat. Ten skladatel má stejné jméno jako svatý z indicie.
Jitka Hašková
Našla jsem si statistiku počtů obyvatel ve středočeském kraji, Naštěstí obcí, které mají něco přes 4 tisíce není moc, asi na osmém jsem narazila na město, které splňovalo i všechny další indicie. Je to opravdu velmi známé nejen ve středočeském kraj, ale i celostátně. Vzhledem k významným církevním svátkům skladatele určitě znají všichni.
Lenka Hudečková
Naďo, tak to už jsem doma....a ten houslista!!! mě napadl ze tří až poslední...chichi...(není to příbuzný)
Lenka Hudečková
Nadi, ani já nedala nádraží....buď mi to dneska nemyslí (nemohu už zase pár nocí spát!) nebo jsem mimoň :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.