Jen pro pobavení - Perly ze žákovských knížek
Ilustrační foto: pixabay.com

Jen pro pobavení - Perly ze žákovských knížek

9. 5. 2017

Ze žákovských knížek.... tak čtěte a plačte (smíchy)
.
Houpal se na židli a bez dovolení spadl.
Posmívá se Lubošovi, že má malé svaly.
Přinesl do školy jed na krysy s úmyslem vyzkoušet jej na učiteli.
Po písemné práci snědl tahák.
Schován za učebnici fyziky, vydává nechutné zvuky.
Vyhodil spolužákovu tužku z okna se slovy: "Pokud tě má rada, vrátí se."
Poslán namočit houbu, vrátil se s mokrou hlavou a suchou houbou.
Neustále se baví a odmítá mi říct, o čem.
Bije spolužačku deštníkem, ač není jeho.
Olizuje temperové barvy a pak se diví, že zvrací.
Ohrožoval spolužáky nožem, který potřeboval až na třetí hodinu.
Váš syn při hodině hraje mariáš, hlásí dvacet, nemá krále a pak se hádá...
Běhá po třídě a zvrací židličky.
Byl přistižen ve školní jídelně, jak se libá se spolužačkou.... Máme podezření na lásku ...
Nutil tělesně postiženého spolužáka, aby vylezl na strom.
Při měření ve fyzice používá vlastní měřící přístroj a prohlašuje, že školní voltmetry nestojí za nic.
Snažil se odemknout zamčené dveře. Když byl přistižen, vymluvil se na to,že ho zajímají tajné chodby!
Posmívá se důstojníkům Československé armády, kteří přišli informovat Žáky ZŠ o studiu na vojenském gymnáziu.
Dává pozor, jestli dávám pozor, a když si mysli, že nedávám pozor, tak nedává pozor.
Napovídá nepovoleným způsobem.
Rozbil okno a vymlouval se, že nemůže dýchat.
Močí do výše očí.
Vylezl na okno a tam se usadil.
Svým zpěvem úmyslně ruší hodinu zpěvu.
Smrká mi do vykladu.
O přestávce hrubě kopal do dveří, a když byl napomenut, kopnul si drze ještě jednou.
Běhá po zdi.
Poznámka: Je drzá a neustale vyrušuje. Odpověď: To má po matce. Zmlátil jsem je obě. Otec
Strká ptáka do topeni! (poznámka žákovi, který nastražil do radiátoru chcíplého kosa)
Spal při hodině tak tvrdě, že ho neprobudil ani příchod pana ředitele, který strašně dupe a funí.
Táhá děvčata za mléčné vaky.
Vědomosti vaší dcery se rovnají nule; pro postup do vyššího ročníku je třeba, aby je minimálně zdvojnásobila.
Má pod lavicí žirafu a ta kouří.
Dívá se na mě skrz pravítko a směje se mi, že jsem zelená.
Plival na schodišti na níže postaveného učitele vyššího ročníku, čímž snížil jeho vážnost.
Vyhrožuje mi smrtí.
Hodil mokrou houbou po učitelce a ta po dopadu na zem udělala loužičku.
Straší děvčata ptákem (sova pálená).
Při hodině pleská mokrým pytlíkem o lavici.
Vyndala při hodině tělesné výchovy bez dovolení kozu a celá třída přes ni skákala.
Nechá se od spolužáků osahávat a nehlásí to učiteli.
Směje se mi za zády drze do očí.
Bezdůvodně kuká při hodině matematiky.
Zametá drobky vycpaným mývalem, poškozuje tak školní pomůcky.
Hodil po spolužákovi místo práce kuličku z alobalu a po napomenuti i pravítko.
Nevhodně ukazuje svou silu při pracovní výchově tím, že utahuje děvčatům svěráky.
Nerespektuje pokyny dozoru o přestávce, na napomenuti reaguje: "můžu se na to vysrat!"
Snídá pomůcky na výtvarnou výchovu.
Pořád se hlásí.
Zařval "nálet na blby" a pustil mi na nohu kovadlinu.
Poznámka třídní učitelky: Váš syn v hodinách neustále vyrušuje. Odpověď otce: Váš žák doma neustále odmítá jíst mrkev.
Poznámka třídní učitelky: Smrdí! Umývat! Odpověď otce: Učit! Nečuchat!
Poznámka učitele: Vaše dcera při hodině neustále brebenti a brebenti. Odpověď otce: Buďte rád, že neslyšíte její matku!
Poznámka učitele: Váš syn nedává pozor a vyrušuje. Odpověď otce: Řezat! Řezat! Řezat!

zábava
Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Na toto téma existuje i knížka, koupil jsem si ji a vůbec mi nevadí, když autor neuvede všechny možné zdroje. Vždyť je to podobně jako u citátů, uvede se sice autor citátu, ale již ne zdroj - a že jich je! Redakci to zřejmě nevadí, dosud jsem v tomto smyslu výtku nezaznamenal. A co třeba v rubrice "Vtipy". Většina z nich je také převzatých a nemyslím si, že by se na ně vztahovala autorská práva. Děkuji Jarce Jánošíkové za příspěvek do mé sbírky, mimochodem již v ní mám i odpovědi íčkařů na moji stejnojmennou otázku dne.
Věra Ježková
To jsem netušila, jakou vyvolám reakci. Nevím, podle čeho pan Hanýsek soudí, že se chci prosadit. Své akademické tituly jsem nenašla na ulici, oba jsem si tvrdě odpracovala. Proto nevím, proč bych se měla z falešné skromnosti tvářit, že je nemám. Text jsem pochválila. To, že jsem vyjádřila přání znát zdroj, je zcela legitimní a nic proti ničemu.
Jan Raška
A to já zase budu dělat advokáta kolegyni Zuzaně a paní Ježkovè. Někoho urážet neni vtipné, ale trapné. Texty ani fotpgrafie se opravdu nedají stahovat bez svolení autora či uvedeni zdroje. Možná jsme neměli text vydávat, udělali jsme výjimku, protože tato rčení nemaji jednoho autora....
Zdena Proboštová
Paní Ježková se snad obhájí sama, nepotřebuje právní zastoupení. Nejspíš má smysl pro humor a baví se tím, jak jsme se rozjely cha :-)
Zuzana Pivcová
Když se dívám zpět na komentáře, čtu, jak paní Ježková Váš příspěvek pochválila. A to, že poukázala na to, že by se hodilo uvést, odkud citované výroky pocházejí, rozhodně není bezdůvodné. Portál má zásadu zveřejňovat původní texty. Pokud někdo něco převezme, měl by uvést zdroj, už kvůli autorským právům a případným následným potížím s jejich nedodržením. Neříkám, že je to Váš případ, uvádím to na obranu její poznámky. A nemá to nic společného se smyslem pro humor. Následnou ironickou reakci paní Zdeny P. považuji za nevhodnou.
Jaroslava Jánošíková
A to byste (když už jsme u těch vzdělanců, co dokážou vyplodit např. jako autoři knížky pro děti, viz knížka Hynka Viléma " Kdo to je, kdo ten záchod blokuje? " Lahůdka, fakt
Zdena Proboštová
Naďo neřekla bych inteligent - ale vzdělanec, jinak by neplatilo " Nikdy si nepleťte inteligenci se vzděláním! Nemálo blbů má diplom!"
Naděžda Špásová
S odstupem času se nad tím zasmějeme, ale když synek nosil poznámky, tak jsem se moc nesmála. Je s podivem, co údajně inteligent dokáže sesmolit. Některé jsou možná až k zamyšlení nad tím, kdo učí naše potomstvo.
Jiří Hanýsek
Teda to od vás paní Zdeno není hezké, ale i takoví lidé chodí po světě - jako paní Ježková - a chtějí se prosadit. Holt to dělají po svém a většina se nad nimi jen pousměje a komentář si nechá pro sebe. Jste živel to se nedá nevidět ... :-)
Zdena Proboštová
Někde jsem četla, že inteligence nespočívá v množství titulů za i před jménem, ale ve všeobecném poznání a umění se pobavit - taky to znáte paní Ježková :-))) Opravdu jste vyplodila vtipnou a podnětnou poznámku :-))))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.