Tip na výlet:  Beskydy
FOTO: autorka

Tip na výlet: Beskydy

6. 5. 2017

Loni na podzim jsem se zúčastnila týdenního pobytu v Beskydech s Exodem Blansko (sekce senioři) a byla jsem tak nadšena, že o tom chci trochu víc napsat i jako dobrý tip na výlet pro Vás všechny...

Moravskoslezské Beskydy jsou od roku 1973 chráněnou krajinnou oblastí. Nejvyším vrcholem Beskyd v České republice je Lysá hora (1324m n.m.). Další nejznámější vrchol Beskyd je pověstmi opředený Radhošť (1129m n.m.) se sochou Radegasta. Tato socha není přímo na vrcholu, ale nachází se asi v polovině cesty mezi Radhoštěm a Pustevnami... 

Je  zde silně zalesněné pohoří, které dělá celou oblast velice zajímavou a vhodnou i na ozdravné pobyty. Na Soláni je vybudována zvonice, která slouží jako informační centrum i jako galerie umění - je zde i galerie v přírodě.

Hotel Petr Bezruč v Malenovicích pod Lysou horou se nachází přímo v srdci Beskyd a je velmi dobře vybaven - má i krytý bazén se slanou vodou. Odtud jsme podnikali turistické vycházky na Lysou horu a do nádherného a přímo kouzelného okolí...

Celodenní vycházka na Lysou horu byla skutečně náročná, namáhavá, místy snad pro mnohé nekonečná...

Zvládli jsme ji většinou jen s velikým vypětím sil, ale výhledy nahoře a ty pocity, že jsme to všichni dokázali, byly skutečně k nezaplacení...

Sestup dolů už byl jen takovou "hračkou", ale výhledy jak po cestě nahoru tak i zpět byly skutečně překrásné. To i proto, že nám právě v ten den sluníčko velice přálo, jiné dny to bylo někdy s počasím trochu horší...

Autobusem jsme si udělali i delší výlety:  Staré Hamry - Pustevny,  Český Těšín - Ostrava - Černá Louka, na zpáteční cestě Kopřivnice - Muzeum Tatry a Kroměříž...

Ráda bych Vám ukázala několik obrázků z této velice zajímavé a obdivuhodné turistické cesty - bohužel stále se v sekci fotografie učím a nedaří se mi dělat přímo na každou fotečku popisky. Jestli s tím máte někdo víc zkušeností a mohl byste mi poradit, jak to prakticky vytvářet, tak bych Vám byla moc vděčná a s velikými díky bych tuto pomoc uvítala... Také se mi jedna fotografie nepodařila už správně otočit, moc se omlouvám...

Vím, že hodně turistů i skautů se sem vrací každý rok...  Také si v duchu říkám, že bych to zde ráda viděla také ještě jednou, a proto hezké a zajímavé zážitky z této přímo mnohde neposkvrněné a nádherné krajiny přeji i Vám všem, kteří se sem třeba někdy vypravíte...

Tip na výlet
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Elen, děkuji moc za Vaši pomoc při vytváření popisků k fotkám. Já to budu podle Vašeho návodu určitě zkoušet. Mám sice jeden program na úpravu foteček, ale nevím jestli ho zde mohu používat - zkusím to. Napsala jste mi to velmi srozumitelně, moc za to děkuji a já se budu moc a moc pokoušet to zvládnout, také se mi víc líbí fotečky s popiskami...
Elena Valeriánová
Marie, popisky k fotce můžete udělat několika způsoby. V editoru (já mám Zoner) si můžete udělat třeba kolem fotky rámeček a do toho pak napsat text. A nebo vepsat text přímo do fotky nejlépe nad spodní okraj. Otevřete si fotku v editoru - klikněte na záložku Upravit - Okraje a rámečky - Napsat text. Objeví se vám vždy tabulka a musíte zkoušet. Originál fotky si nějak zálohujte. Na tom ty úpravy nezkoušejte. Špatně se mi to vysvětluje, když nevím jaké máte počítačové znalosti a možnosti. Každou fotku můžete taky přejmenovat. Na fotku klikněte pravým tlačítkem myši, pak dáte Přejmenovat a tam napíšete nový název. Tak se to pak objeví v článku pod fotkou. Pokud je ten můj návod moc zmatený tak se omlouvám. Ráda bych Vám pomohla, mám ráda fotky s popiskami.
Elena Valeriánová
Na Lysou horu se díváme z domku od syna. V hotelu PB jsme byli několikrát na bazénu. Jen ten výšlap na Lysou jsme ještě nedali. V červnu máme setkání íčka v Rožnově p. R., taky kousek Beskyd. Tu Lysou letos musíme zdolat, Vás článek mě nabudil. Děkuji.
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za milá slova. Beskydy jsou skutečně nádherné, zaslouží si pochvalu...
Hana Práglová
Beskydy miluji. I když od nás nejsou tak hrozně moc daleko,přesto tam nejsem často Ale 3-5x ročně určitě. Někdy méně,.jindy více- je to má srdeční záležitost. A všechny výše jmenované lokality znám a mám prochozené. A nejen proto také nabízím týdenní pobyt v Horní Bečvě.( Příspěvek určitě vyjde co nejdříve. )Zuzko,myslíš,že je to daleko???? Určitě blíž,než cesta od nás do Doks. A možná i stejně daleko jako od nás do Prahy (neměřila jsem to), kam jezdíme běžně....
Zuzana Pivcová
Nádherný kraj, ale pro mě tak daleko, škoda.
Zdenka Jírová
V Beskydech jsem byla jedenkrát na výletě na střední škole. Náš profesor nás donutil jít pěší túru přes Smrk, Tanečnici, Radhošť do Frenštátu pod Radhoštěm, kde jsme spali. Nečekali jsme to, byli jsme úplně zničení. To ale neznamená, že by se mi Beskydy přestaly líbit. Být o 20 let mladší, hned bych se tam vypravila.Váš článek je moc pěkný a nabádá k následování.
Naděžda Špásová
Maruško, hezký tip na výlet. Beskydy vůbec neznám a obávám se, že hned tak nepoznám. Určitě je tam spousta míst k vidění, ale pro nás trochu daleko. Fotky jsou moc pěkné.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.