Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

9. 5. 2017

Farní kostel je historicky významná památka z počátku 14. století a nachází se ve městě, které vzniklo sloučením dvou obcí v roce 1964. Město leží asi 30 km od Zlína v Bílých Karpatech a žije zde necelých 6 tisíc obyvatel.

V první polovině 13.století zde byl vybudován románský královský hrad.

V tomto městě se narodil zakladatel samizdatové edice. Svou fotbalovou dráhu zde začal bývalý  hráč Sparty Praha, italského klubu ACF Florentina a anglického West Ham  United..

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Hádanka vyluštěna, jste moc šikovní. Farní kostel sv. Václava /proto ta socha před kostelem/ se nachází ve městě Brumov - Bylnice. Hrad byl trvale opuštěn v roce 1827 a změnil se v ruinu. V 70. a 80. letech 20. století probíhal na hradě archeologický výzkum, v 90. letech se podařilo hrad zakonzervovat a v roce 2000 zpřístupnit veřejnosti. V tomto městě se narodil Ludvík Vaculík a Tomáš Řepka.
Naděžda Špásová
Tak už jsem to taky našla. Pomohl manifest a je to opravdu BB. A jak jinak jsem tam fakt nikdy nebyla.
ivana kosťunová
Přesně tak- samizdat a BB. Mám to.
Zuzana Pivcová
Asi jsem to našla. Narodil se tam autor známého manifestu "Pražského jara".
Jitka Hašková
Našla podle fotbalisty.
Hana Rypáčková
Syn tam jede šmejdit do Bílých Karpat , pod širák a tak. Na to nemám. B ?
Jana Kovářová
To bylo rychlé, není to daleko od nás. Mají tam barokní sousoší z roku 1777.
Věra Lišková
Pomohl údaj o sloučení obcí. Pěkné městečko.
Lenka Hudečková
našla jsem, podle fotbalisty :-)
Mirek Hahn
Hrad je impozantní, hned nad městem. Pěkné. Našel jsem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.