Poznáte toto poutní místo?
FOTO: autorka

Poznáte toto poutní místo?

11. 5. 2017

Kostel se nachází v Nízkém Jeseníku na území bývalé malebné obce, která zanikla po odsunu německého obyvatelstva v roce 1946 a byla srovnána se zemí.

První pouť je zaznamenána v roce 1529, poslední pak v roce 1949. K obnovení tradice došlo 28. září 1991.

V blízkosti kostela jsou zbytky kláštera a obnovená kaple nad Královskou studánkou.

Vnitřek kostela je popsaný nápisy vojínů sovětské armády a působí jako varovný památník na dobu okupace. Obnovu starodávného poutního místa zahájili v roce 1995 skauti.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Libavá jsem uhodla hned, kostel tentokrát ne. Když oni jsou tak nějak stejné.
Hana Rypáčková
Jen teoreticky, že je to taky VÚ jako u nás na jihu Boletice. Moc krásně opravené a podobný osud.
Anna Čípová
Poutní koste sv. Anny a sv. Jakuba Většího se nachází ve vojenském újezdě Libavá. Navštívit poutní místo lze jen na povolení, při cykloturistické akci Bílý kámen nebo v době konání poutí. Letos to bude 22. a 23. července a 10. září.
Naděžda Špásová
Tak jsem to našla, studánka vypadá moc hezky. Bývalá SV.
Jana Šenbergerová
Pěkné a pro nás tentokrát i rychle objevené. :-)
Zuzana Pivcová
Doufám ale, že ta studánka má pramen čerstvý? :-D
Jana Kovářová
Dnes to šlo docela rychle, dobrá nápověda.
ivana kosťunová
vojenský újezd bych věděla, poutní místo zatím nevím, nemohu najít.
Lenka Hudečková
Soudím, že jsem našla, indície dobré....Založení obce je datováno kolem roku 1250
Mirek Hahn
To bylo snadné. Vojenských prostorů v oblasti tak moc není....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.