Poznáte město podle budov?
Foto: autorka

Poznáte město podle budov?

14. 5. 2017

Město s počtem obyvatel přes 2500 - město je součástí jednoho Mikroregionu a vzniklo okolo stejnojmenného kláštera, který je národní kulturní památkou.

Leží v nadmořské výšce 350 m

Rozloha má  57,13 km² 

Krajina v okolí byla osídlena již v pravěku.

Starosta zvolený v roce 1902 navrhl, aby se misto ucházelo o povýšení na městys. Opakované úsilí o povýšení však nebylo úspěšné. 

Zajímavost -  město nemá vlastní školní budovu.

Moje fotky jsou tři roky staré, protože se ve měst stavělo, je možné, že již dneska vypadá zase jinak - lépe...architektonicky...

Našli jste? 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Nikdy jsem tam nebyla, ale zajímám se o takové věci a Santini je můj oblíbený stavitel, dík Mirku....
Ilona Erika Kolář
Ivanko, malá nápověda. Přejdeme řeku kde se střílí, podíváme se kousek dál ty plazy, jak se plíží.
ivana kosťunová
Nenašla jsem, asi ani nenajdu.
Alena Tollarová
Vím, na podzim jsem tam v pivovarské restauraci jedla báječnou bramboračku s čerstvými houbami.
Mirek Hahn
Poznal jsem, byl jsem se tam podívat. Pro klášter pracoval Santini.
Lenka Hudečková
Jasně, chce to mít promyšlené... i my se tam zase chceme podívat, vzhledem k velkému stavění tam v roce 2014 si myslíme, že zase něco opravili, postavili, tak to chceme vidět znovu..
Ilona Erika Kolář
Určitě si tam ještě někdy zajedu, protože město je skutečně nádherné. Chci ještě dodat, že po tom nepovedeném výletu se nejvíc smál můj manžel, který prohlásil, že nechápe, proč jsme nejeli obráceně, abychom se k domu přiblližovali a ne vzdalovali a že jsme se nechali nachytal od našeho vykutáleného kamaráda. Také od té doby už jsme s ním nejeli, protože on zásadně navrhoval výlety, které byli výhodné jen pro něj a ne pro ostatní.
Lenka Hudečková
Paní Ilono, tak to je smůla, ale stane se....tak příště snad dám lepší místo, na které budete mít hezké vzpomínky :-)
Ilona Erika Kolář
Městečko nádherné, já ho mám ovšem spojeno z nepříjemnými vzpomínkami. Před několika lety nás vytáhl jeden známý na cyklovýlet. Vyjížděli jsme z Rakovníku a skončili jsme právě v tomto městě. Ujeli jsme kolem 80 km, převýšení jako blázen. Nejlepší bylo, že on měl v okolí chatu, tak si pak odjel odpočívat, ale my se museli vrátit zpět. Všichni byli z Teplic, já jediná z Ústí n. L. a tak jsme čekali na vlak. Z krásy města jsme si nic neužili, protože jsme byli neskutečně utahaní, po cestě jsem měla dva defekty, kolega jeden a tím jsme se hodně zdrželi. Do Ústí jsem přijela až kolem jedenácté v noci a musela do Neštěmic na kole, poněvadž žádný osobák už nejel. Myslela jsem, že umřu.
Jana Kovářová
Mám to, šla jsem na to přes starostu:) Obec školu má, neměla ji v době žádosti o povýšení na městys.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.