Kde se nachází tato zahrada?
FOTO: autorka

Kde se nachází tato zahrada?

18. 5. 2017

Alespoň fotografiemi vás zavedu do příjemného místa určeného k odpočinku a začnu trochou historie: v těchto místech se původně pěstovala vinná réva, později se zde nacházela zásobní zahrada sazenic a květin, kterou navrhl zahradní architekt František Josef Thomayer.

Součástí zahrady byly i skleníky, v nichž se pěstovaly také orchideje. Zahrada se postupně zmenšovala kvůli zástavbě. Dnes je prostor určen pro relaxaci, odpočinek s výhledem na náš hlavní český hrad. V altánu se konají svatby. V blízkosti bydlel básník Jaroslav Seifert, který jednu svoji sbírku nazval: Hvězdy nad ........... . Jak se zahrada jmenuje a kde se nachází?

 

Fotohádanky
Autor: Jana Vargová
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Víme, kde je, ale nikdy jsme v ní nebyli. Krásně to tam kvete!
Jitka Hašková
Našla jsem, ale nikdy jsem tam nebyla i když jsem studovala na VŠE. Tenkrát jsme chodili randit do parku před Hlavní nádraží, kde býval krásný park s jezírkem.
Věra Vokálová
Škoda jen, že to schodiště vede dolů do plotu a ne do areálu VŠE na Žižkově...
ivana kosťunová
Ano, vím, s velkým obdivem jsem jí procházela před pár lety.
Anna Čípová
Našla poměrně snadno, pomohl básník Seifert.
Zuzana Pivcová
Vím, jednou jsem tudy šla a připadala jsem si tam pomalu jako ...(v nepozemských končinách). A přitom stejný název má jedna (z jednoho konce předposlední) stanice metra.
Jana Kovářová
Nebylo to moc těžké, dobrá nápověda. Zahradou protéká umělá horská bystřina.
Lenka Hudečková
Tuším, že je to zahrada (podle jedné zeleniny) a nachází se v jedné čtvrti, kde po věži lezou děti. Osobně to neznám, ale dovedly mne indície a fotky :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...