Kam vás zvu?
Foto: autorka

Kam vás zvu?

21. 5. 2017

Ve městě, kam vás zvu, se kdysi tříbila (zdokonalovala se) půda po vykácených stromech. S městem jsou spojeny osobnosti: Štěpán Netolický, Jakub Krčín, Edward Kelly a další. Na Masarykově náměstí se nacházejí radnice, podloubí, kamenná kašna, Mariánský sloup. Velmi známý rybník je v ČR co do velikosti na. 14. místě. Hráz měří 1400 m, vodní plocha má rozlohu 201 ha.

V letní sezóně je město a jeho okolí rájem pro cyklisty. Po celý rok sem jezdí pacienti do lázní. Ve městě je pivovar, který patří mezi nejstarší na světě. Krajina je chráněnou krajinnou oblastí a Biosférickou rezervací UNESCO, o kterou pečuje Ústav krajinné ekologie Akademie věd České republiky. A poslední nápověda: město se nachází v jižních Čechách.

Fotohádanky
Autor: Jana Vargová
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Poznala jsem, asi tam letos pojedu na rekondiční pobyt.
Alena Tollarová
Sláva, nemusím hledat. Byla jsem tam před nějakým tím rokem na dovolené. V zámku byl průvodce, na jakého se nazapomíná.
Mirek Hahn
Bezva. Nemusím nic hledat, poznám, na doprovodné fotografii vidím, naproti restauraci, prodejnu znovínských vín :-)
Zuzana Pivcová
Ano, to byla moje první výhra v soutěži příspěvků i60 před 5 lety.
Jana Šenbergerová
Nápověda skvělá, hnedle jsem to měla. Pro váhavé a nejen pro ně, okolo se pasou koně. :-)
Anna Čípová
Nemusela jsem nic hledat, podle úvodní fotografie jsem hned poznala.
Jitka Hašková
Našla jsem, sice jsem tam nikdy nebyla, musím to dohonit.
Lenka Hudečková
Poznala jsem, byla jsem tam vícekrát :-)
Jana Kovářová
Vyčerpávající nápověda, město mám docela rychle:)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...