Tip na výlet: Koněpruské jeskyně
Foto: autorka

Tip na výlet: Koněpruské jeskyně

21. 5. 2017

Račte vstoupit!

Koněpruské jeskyně se nacházejí v srdci Českého krasu, 5 km od Berouna a 30 km od Prahy. 

Přišlo se na ně náhodou v r. 1950 při odstřelování v lomu. Mají tři patra, nejrozšířenější je prostřední, kde procházíte chodbou, dómem, schody. Děšťová voda se dostává trhlinami, otvory, a vápencová hornina se rozpouští v kras. Nejzajímavější jsou Koněpruské růžice.

Komínem s točitými 80 schody se dostanete na povrch a ještě zde uvidíte tzv. Mincovnu, kde se razily haléře. Také se zde nalezly zbytky kostry středověké ženy a další zvířecí kostry. 

Prohlídka trvala přes hodinu, a proto jsme ještě navštívíli nedaleký Karlštejn. Jako celodenní výlet vřele doporučuji.

Tip na výlet
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Kdysi jsem tam byla s malou vnučkou a ona se moc bála. Karlštejn nemá chybu
Josef Bezděkovský
Autem cca 40 min, ale 55 roků jsem tam nebyl. Krásné fotky.
Hana Rypáčková
Už jsem dlouho nebyla v jeskyni. Tady jsem byla s dětmi i vnoučaty a vždy si razili mince. Už si nepamatuji ty barvy.Krásné.
Elena Valeriánová
V těchto jeskyních jsem nikdy nebyla. Škoda, pozvánka je lákavá. A fotmy Jitko, palec nahoru! Ano, v jeskyních je tma, absolutní tma, a!e také ticho a jak tam krásně zní zpěv nebo třeba housle. To je úžasné, mám to vyzkoušené v Jeskyni Na Špičáku. Jen se nesmí najít někdo rušící v obecenstvu.
Alena Tollarová
Byli jsme tam v době, kdy naši kluci ještě byli kluci a o digi foťáku nebylo vidu slechu. Dobrá připomínka a pozvánka, Jitko.
Marie Seitlová
Pěkný tip na výlet a fotky lákají k návštěvě. Ještě jsem tam nebyla.
Drahomíra Stínilová
Bydlím blízko, ale byla jsem tam naposledy ještě se školou. Dobrá připomínka, měla bych se tam zase podívat. Moc pěkné fotky.
Jarmila Fialová
Při prohlídce na jednom místě zhasnou a ta tma tam opravdu je.
Naděžda Špásová
V Koněprusích jsem byla jako dítě na výletě se školou. Bože, to je strašně dávno. Karlštejn znám taky a je to taky spousta let. Jitko, fotky jsou krásné.
Zuzana Pivcová
V Koněpruských jeskyních jsem byla kdysi v mládí a pamatuji si dodnes, že nám průvodce na jednom místě říkal, že je tam absolutní tma. Tak ani dnes nevím, jestli je to možné?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...