Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

26. 5. 2017

Tato krásně opravená kaple s půdorysem rovnostranného trojúhelníku je tak známá, že ať napíšu cokoli, budete vědět hned. A nepochybuji o tom, že většině bude stačit i jen jedna jediná fotografie. Přesto uvádím, že v názvu obce se vyskytuje jedno z měsíčních znamení. Už víte, kam stojí za to zajet?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Už to mám. Patří k farnosti Odolena Voda a jméno svaté, jíž je zasvěcena, se skládá pouze ze dvou hlásek. Dalo mi to zabrat, šla jsem na to od Štiřína. :-)
Alena Tollarová
Ano, Santini a nádherná kaple svaté Anny v Panenských Břežanech, kousek od Prahy. Je v zahradě "horního" zámku a je přístupná s průvodcem.
Naděžda Špásová
Tak jo, stačilo se zeptat, kde ten nebožtík bydlel. Je to PB a znamení tam opravdu je.
Anna Čípová
Našla jsem, oprava stála 8 miliónů.
Marie Bartošová
Nikdy jsem tam nebyla, ale centrálně komponované sakrální objekty u nás stavěl Santini, takže to tak těžké nebylo. Hezké fotky, Aleno.(U poslední bych trochu srovnala vertikály.)
Lenka Hudečková
Jo, už jsem to pochopila...
Lenka Hudečková
Asi jsem našla, ale jsem tupá, nevidím tam žádné měsíční znamení??? Jinak podle fotek to mám dobře, nikdy jsem tam nebyla a musím se podívat, kde to vlastně je...
ivana kosťunová
Tak už našla. Pomohla nápověda Zuzany a včerejší film na čt2
Jana Kovářová
Zase rychlovka podle nápovědy, nikdy jsem tam nebyla. Jou tam 2 zámky, název na 2 slova...
Zuzana Pivcová
To to tedy vyšlo! Zrovna, když je zítra výročí spojené s "osobností", která tam bydlela.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.