Poznáte nádraží?
Foto: autorka

Poznáte nádraží?

2. 6. 2017

Nádraží je ve městě, ležícím na soutoku 3  řek, v nadmořské výšce 254 m.

Má rozlohu 23,95 km² a žije zde přes 12 tisíc obyvatel.

K městu  přináleží i historické pevnostní město. Název je odvozován od přemyslovského knížete.

Nejstarší písemná zpráva pochází z roku 1126.

Město a radnici navštívil v neděli 11. července 1926 oficiálně prezident republiky Tomáš Garrigue Masaryk.

Je železniční křižovatkou regionálního významu. Spojují se zde železniční trati ze tří směrů.

Historickému náměstí s podloubím dominuje mariánský sloup - z let 1722 – 1727, od sochaře Matyáše Bernarda Brauna.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Ano je to Jaroměř, dala jsem hodně nápovědy.
Alena Vávrová
Také jdu již k hotovému. Díky bohaté nápovědě našla hned. V tom městě jsem byla v minulosti mockrát, ale autem.
Zuzana Pivcová
Přišla jsem pozdě, tak už nemusím měřit ani jednou, natož dvakrát.
ivana kosťunová
Poznala jsem podle pevnost. mají tam výborné pomazánkové máslo
Jana Šenbergerová
Nádraží se mi nepovedlo najít, ale zjistila jsem, že originál sloupu se dnes nachází v pevnosti Josefov. Díky bohaté nápovědě asi nakonec najdou všichni.
Ilona Erika Kolář
Tak si ještě zazpíváme se Švejkem starou vojenskou píseň " Když jsme táhli k . . . . . "
Jitka Hašková
Našla jsem podle jedné fotky.
Helenka Vambleki
Nalezeno, odměřeno :-)
Mirek Hahn
Znám :-) Pevnost jsem prochodil několikrát.
Lenka Hudečková
Dneska byly dobré nápovědy, všechny směřují do města, kde se dá jedno roční období poměřit... :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...