Poznáte rozhlednu?
Foto: autorka

Poznáte rozhlednu?

31. 5. 2017

Rozhledna se nachází na vrchu v nadmořské výšce 777 m. 
Je jednou z nejpodivuhodnějších rozhleden v zemi. Důvodem je neobvyklý tvar, kdy po obvodu se jako spirála vine vnější schodiště. Základna věže je 11 m široká, vyhlídková terasa je ve výšce 25 m a má v průměru již jen 3 m.

Na vyhlídkovou plošinu vede 120 schodů. Po zdolání schodů se otevře kruhový výhled.

Tato kuriózní rozhledna vznikla na základě návrhu jednoho sochaře a jiného architekta, který se údajně nechal inspirovat legendární babylónskou věží.

Obec využila projekt pro nouzové práce, kdy v době hospodářské krize v letech 1933-35 stavba zajistila práci místním nezaměstnaným. Stavba měla pozvednout cizinecký ruch. 

V roce 1997 byla rozhledna rekonstruována.

Rozhledna je volně přístupná.

 Už víte, kde se nachází a jak se jmenuje rozhledna?

 Nápověda:  stejnojmenná :-)

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Tomanová
Ano je to unikátní stavba u Horního Slavkova, v oblasti se těžil cín a stříbro - Krásenský vrch, CHKO.
Lenka Hudečková
ANO, je to rozhledna Krásno v Krásnu na krásenském vrchu....Jsou z ní krásné výhledy..
Jana Šenbergerová
Já už mohu jen opakovat, co napsali ti přede mnou. Samé Krásno!
Naděžda Špásová
Tak dneska to bylo opravdu krásně lehké. Určitě jsme tam nebyli, protože bych na ní určitě vystoupala a snad bych si to pamatovala.
Anna Čípová
V srpnu 2011 se stala v anketě iDNES.cz nejhezčí rozhlednou České republiky.
ivana kosťunová
Jasně, stojí na stejnojmenném vrchu.
Alena Tollarová
V Krásné jsem se fotila u cedule. Ale tohle je něco jiného ... taky by se cedule hodila. I rozhledna, nebyla jsem tam.
Jana Vargová
Vím, jak se jmenuje, rozhledna je opravdu KRÁSNÁ! Před několika lety jsem na ni vylezla a kochala se krásným výhledem.
Lenka Hudečková
Ivano, malá nápověda _ rozhledna je opravdu krásná!
Jitka Hašková
Našla, nadhera.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...