Internet a Vy, 18.díl: Jak nainstalovat internetový prohlížeč a jak používat klávesové zkratky
Ilustrační foto: ingimage.com

Internet a Vy, 18.díl: Jak nainstalovat internetový prohlížeč a jak používat klávesové zkratky

30. 5. 2017

Chtěli byste jiný internetový prohlížeč, ale nevíte jak na to? Pak je dnešní článek právě pro vás! Instalace prohlížeče není žádná příliš komplikovaná záležitost, tak se nebojte, určitě to dnes opět společně zvládneme. Já osobně jsem si jako hlavní internetový prohlížeč zvolila Chrome, ale existují i další známé jako například Firefox. Dnes se na tyto dva prohlížeče společně podíváme. Jako první bych se s vámi ráda podívala na instalaci Firefoxu. Nejprve si musíte najít webovou stránku Mozilly Firefox, kde si budete moct prohlížeč stáhnout. Stránka vypadá takto:

 

1.png

Nejprve klikněte na tlačítko Stáhnout zdarma. Po chvilce se začne soubor sám automaticky stahovat. Poté na tento soubor klikněte ve svých stažených položkách a dále klikněte na Ano. Poté se vám ukáže okénko s liškou, kde kliknete na Aktualizovat. Poté, co se dokončí instalace, se vám na ploše objeví ikonka s liškou a většinou také vyskočí okénko s upozorněním, že jste si změnili domovskou stránku. Teď se podíváme na Google Chrome, který si můžete stáhnout na této stránce: https://www.google.com/intl/cs/chrome/browser/desktop/

 

2(1).png

 

Klikněte na tlačítko Stáhněte si Chrome. Dále klikněte na Přijmout a nainstalovat. Po tomto kroku, se vám automaticky zapne stahování soubor, na který stejně jako u minulého prohlížeče kliknete. Klikněte na Ano. Dále počkejte na dokončení instalace. Poté klikněte na tlačítko Zavřít a máte hotovo.

Klávesové zkratky


Existuje nespočet klávesových zkratek, které můžete používat. Stačí pouze stisknout několik tlačítek naráz nebo za sebou a v tom spočívá celá věda. Tady máte seznam všech různých zkratek, které se běžně používají:

CTRL+A (vybrat vše)
CTRL+C (kopírovat)
CTRL+V (vložit)
CTRL+Z (zpět)
CTRL+S (uložit / ukládat)
DELETE (odstranit)
ALT+3 ♥♥♥♥
ALT+15 ☼☼☼☼
ALT+14 ♫♫♫♫
ALT+2 ☻☻☻☻

Další klávesové zkratky naleznete například zde: http://csz.cz/userfiles/pc_kurz/Kapitoly/Seznam_klavesovych_zkratek.pdf a také na tomto místě.

Existují možná i tisíce klávesových zkratek. Já jsem vám zde uvedla pouze ty nejdůležitější a také čtyři pro radost. To by bylo pro dnešní článek vše a příště si ukážeme, jak používat internetové mapy.

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek