Poznáte místo?
Foto: autorka

Poznáte místo?

7. 6. 2017

Římskokatolická kaple sv. ... a .... má opravdu velmi zajímavé jméno :-)

Kostelíček je raně barokní sakrální stavba, stojící na vrchu nad hledaným městem.

Od 3. května 1958 je kaple chráněnou kulturní památkou České republiky.

Jedná se o staré poutní místo, jehož hlavní přístupová cesta je lemována čtrnácti výklenkovými kaplemi křížové cesty, které ji propojují

s farním kostelem svatého ...

Stavba, zaujímající dominantní polohu v krajině, byla dokončena roku 1654.

 

Nápověda: majitel má něco společného s jarní, hodně silně voňavou květinou.

Terasy okolo jsou krásné, hlavně v létě a na podzim.

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Odtajňuji - je to raně barokní kaple sv. Ducha a sv. Hrobu, místními s láskou zvaná Kostelíček v Liběchově u Mělníka :-)
Lenka Hudečková
Nadi, jistě jste přes to jeli do Tupadel, my přes Liběchov jezdíme pokaždé do a z Liberce.
Alena Vávrová
Jj, znám podle vidění....
Jana Šenbergerová
Nepoznala ani nenašla, jen koukám. :-)
Naděžda Špásová
Tak jsem to našla. Už jsem to někde viděla, ale pomohla Zuzčina nápověda. Mám dojem, že jsme přes L jeli do Tupadel. Asi.
Dana Tomanová
Děkuji, teď už budu i odtajňovat :-)
Lenka Hudečková
Znalosti jsou z wikipedie nebo googlu, ne moje..
ivana kosťunová
Tak to tedy koukám- takové znalosti . Díky za vysvětlení. Ale tím pádem je odtajněno, ne ?
Lenka Hudečková
Ano, hyacint už odkvetl..., Dano T., odtajňuje ten, kdo zadává, většinou druhý den...tedy já to dělávám druhý den... Ivano Stavba pochází z roku 1654, z doby nedlouho po konci třicetileté války. Byla zasvěcena sv. Duchu. Původní podobu neznáme. Stavebníkem byl tehdejší majitel liběchovského panství Karel Hyacint, hrabě Villani de Castolo Pilonico. V kostelíku zřízena hrobka, v níž již roku 1656 Karel Hyacint spočinul...
ivana kosťunová
Pan Hyacint ? Neznám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.