Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

6. 6. 2017

Románsko-gotický kostel s vysokou štíhlou věží je dominantou města, které se stalo v roce 1875 po založení českého učitelského ústavu centrem vzdělanosti severovýchodní Moravy.

Kostel je velmi složitou stavbou. Prodělal románské, gotické, renesanční a barokní stavební úpravy. Kolem kostela býval hřbitov a do dnešní doby bylo zachováno jen několik náhrobků. Areál kostela je ohrazený mohutnou kamennou zdí.

V roce 2001 prošel kostel náročnou rekonstrukcí.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Farní kostel Narození Pany Marie se nachází na svahu nad řekou Lubinou v Příboře. Dámy, jste moc šikovné. A děkuji za váš čas, který jste hádance věnovaly.
Jana Šenbergerová
Také mám, ale nikdy jsem tam nebyla.
Naděžda Špásová
Dobrá nápověda, děvčata. Ani jsem nemusela moc hledat. Jsem prostě přes tu psýchu.
ivana kosťunová
Je to taková pěkná dominanta města.
ivana kosťunová
Ano, dnes je to lehké. Pomohla dětská říkanka : " vidličky a nože tančili po dvoře, hledali kuchaře "
Zuzana Pivcová
To je divné, tohle jsem tu podobně napsala, že mě překvapilo, že je to rodiště psychoanalytika s německým jménem, a ono se to neuložilo. Teď to místo mě naznačila Majka. Tak to je fajn.
Marie Seitlová
Poznala jsem, r. 1856 rodiště S. F.
Jana Kovářová
Lenko, taky bych si dala něco dobrého k obědu.....
Lenka Hudečková
Snad jsem doma, dobře se najím pomocí vidličky a nože a půjdu se projít kolem řeky L.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...