Poznáte tento kostel?
FOTO: autorka

Poznáte tento kostel?

15. 6. 2017

Kamenný kostel se stavěl 1000 dní a dostavěn byl v roce 1856. Stojí na břehu přehrady, která byla vybudována v letech 1964 -1969 na horním toku řeky Ostravice .

V blízkosti kostela se nachází hřbitov s mnoha cennými litinovými kříži z místních železáren.

K 65. narozeninám Petra Bezruče byl u hřbitovní zdi odhalen pomník legendární postavě Slezských písní. Autor svou nepřítomnost na slavnostním odhalení omluvil těmito verši:  

Stůj nad vámi slunko v žáru,
když při vás nebudu sám,
vinšuju slavnosti zdaru,
aspoň vstupné posílám.

Už víte, kde kostel stojí a komu je zasvěcen?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Nadi, odtajnění je. Jen snad dodám, že bohoslužby se konaní nepravidelně a není tu farnost.
Naděžda Špásová
Aničko, odtajnění nebude?
Anna Čípová
Kostel sv. Jindřicha stojí na okraji Starých Hamrů nad vodní nádrží Šance. Od roku 2007 je chráněn jako kulturní památka České republiky. U hřbitovní zdi je pomník Maryčky Magdonové, která nikdy nežila. Jedná se pouze o literární postavu. Děkuji všem, kteří se do hádání zapojili.
Dana Tomanová
Dobré nápovědy, také jsem dostala šanci....
Jitka Hašková
Dobrá nápověda, našla rychle.
Alena Vávrová
Našli, věrní rádcové, našli....
Miluše Hasenohrlová
Našla jsem, dobrá nápověda Nadi.....
Naděžda Špásová
Hledala jsem a našla. Jméno světce se v naší rodině vyskytuje hned několikrát. Pan Satoranský by to třeba uhádl, i když on byl nejmladší.
Zuzana Pivcová
Dostala jsem šanci, tak jsem jí využila. Myslím, že není moc kostelů zasvěcených zrovna tomuto svatému. Jen v Praze, kde je hlavní pošta, a ten byl zasvěcen královskému páru J+K.
Mirek Hahn
Mám to. Tady je novogotika opravdu působivá !

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...