Poznáte kapli?
Foto: autorka

Poznáte kapli?

16. 6. 2017

Pseudorománskou kapli sv. ženy nechala vystavět v roce 1884 jedna hraběnka z vděčnosti za své uzdravení zdejšími prameny na skalnatém ostrohu nad hlavní silnicí uprostřed hledané obce.

V červnu roku 1884 byla dokončená kaple slavnostně vysvěcena.

Po roce 1945 však přestala být kaple udržována a postupně zchátrala.

Nyní je zase opravená a je hezky vidět zdola od řeky :-)

Městečko je vcelku známé svým jménem, které má také jiný význam...

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Paní Votavová, doufám, že Vám to nevadí. Já jsem dokonce na Vašem článku byla, ale když pak hledám ve svých fotech, co dát na FH, tak mě to ani netrklo.. Ale snad to nebylo nic proti ničemu. Lenka
Lenka Hudečková
Milé dámy, jste neskutečně šikovné. Hledaly jste Kapli sv. Anny v Kyselce, kterou nechala vystavět hraběnka Anna Nostitz-Rieneck.... a ke Kyselce neodmyslitelně patří Heinrich (Jindřich) Mattoni :-) :-) :-)
Miluše Hasenohrlová
Leni, našla "na první dobrou" :-) a mám to docela blízko.
Naděžda Špásová
Našla jsem to, ale já radši sladké. Naše vnučka se jmenuje stejně, jako ta svatá z rána.
Anna Čípová
Našla jsem obec, řeku i komu je kaple zasvěcena. Perfektní nápověda.
Lenka Hudečková
Všichni jste moc šikovní :-)
Lenka Hudečková
Miluše, určitě máte na mysli H )Jindřicha), ten má dole pod strání svůj pomník, v tom městě je i jeho Muzeum :-)
Hana Rypáčková
U KV :-)
Dana Tomanová
Tak hodně podobná kaple je ve Všenorech, co tam ale protéká z kopce do řeky, možná kyselé bude ale léčivé nikoliv, i když je už na jezu vidět hodně naháčů. Tahle bude, díky uvedeným léčivým pramenům, s názvem dle svaté z chladných rán a hraběnky A.N.R.
Zuzana Pivcová
Super, a nevadí, že to nebylo nijak sladké hledání.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...