První letní den
Foto: autorka

První letní den

21. 6. 2017

Už stojí za dveřmi,

zřetelně natěšen,

už mává plavkami,

ten první letní den.

 

Je horký, slunečný,

je letně ustrojen,

s kloboukem na hlavě,

ten první letní den.

 

A chrpy v obilí

promodří jeho sen,

prázdniny láká k nám,

ten první letní den.

 

Pak kopec zmrzliny

dáme si spolu jen,

však další mlsání

přidá nám letní den.

 

Barevné květiny

hýří nám za oknem,

však v roce jediný,

je první letní den.

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
opravuji, díky Zuzce, vím, o čem píše, ona ale opravdu umí, taky Hance i Aničce, však ten první letní den má jistě svůj neopakovatelný půvab. Jo. a kus vychlazeného melouna nemá chybu Vando, tak s chutí do léta, děvčata.
Jitka Chodorová
D
Anna Čípová
Krásný první letní den je za námi, ale verše zůstanou. Díky za ně.
Hana Rypáčková
Hezká básnička. Mám dojem, že letos ani jaro nebylo.....Léto mám ráda...
Jitka Chodorová
Vando, jedna moje letní láska byla s Chorvatem, krátká, ale krásná, ještě jsme si chvíli psali, než vyšuměla, a pak jsem potkala mého muže.... Jarmilko, jedna hvězda sem, a čtyři tam, já na ně zrovna moc nedám, stejně děkuji.
Jarmila Peerová
Omlouvám se Jituško,chtěla jsem Ti tam nadělit " všechny hvězdičky " i ty z nebe,ale po prvním kliknutí mi to vše zmizelo...Tak máš sice jednu hvězdičku,ale je největší ze všech za tu krásně letně laděnou básničku....potěšila mě...
VANDA Blaškovič
Jitko, ahoj, řekla bych, se by jsi si na tom parníku a nejenom tam, dala vychlazeného MELOUNA !...:) Máš krásné petůnky. No a co ty letní lásky? Určtě je máš spojené nejenom s prvním letním dnem...Ahoj!
Zuzana Pivcová
Připomnělo mi to dobu před několika lety zde, kdys ohlásila básněmi každý měsíc nebo roční období. Konstatovala jsem, že já přírodní lyriku neumím. A to platí stále. Asi stejně jako s fotkami.
Jitka Chodorová
Děkuji za milé komentáře, a dobře si ten dnešní den děvčata užijte, ať jste kdekoliv. Já bych se ztotožnila s Alenkou V. Parník a zmrzlina, to by se mi líbilo, mám ale jiné povinnosti, tak snad někdy jindy. Děkuji.
Marie Ženatová
Za chvílí půjdu pro dva menší vnuky - určitě si ten letní horký den dobře užijeme...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...