Jako ti holubi
ilustrační foto: pixabay.com

Jako ti holubi

25. 6. 2017

Jako ti holubi
věrně se slétáme,
přílety, odlety
už léta střídáme.
Po městech, po horách
vedou naše kroky,
sčítáme zážitky,
pomíjíme roky.
Občas nestíháme,
a pak nás to mrzí,
ale to nevadí,
slétnem se zas brzy.
Tak milí íčkaři
dlouho neváhejte
a k našemu hejnu
se také přidejte.
Nevymlouvejte se,
že jste příliš staří,
takové obavy
radost z žití maří.
Že máte moc práce?
A kdo z nás ji nemá?
Proto se všem šikne
krátká dovolená.
Kromě nových lidí
poznáme i zemi,
a to přece není
vůbec k zahození.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Olga Štolbová
Trochu jsem to popletla, první část příspěvku mi někam utekla a po vložení se náhle objevila. Omlouvám se. ♥
Olga Štolbová
Jani, moc hezké vyznání i pozvání. Mnohým z nás jsi vzala pod0obná slova ze srdce, jsme na tom stejně. Možná bychom podi Jani, moc hezké, díky. Je to nejen vyznání, ale i pozvání. Možná bychom zvládli i podzimní setkání, vždyť je nám spolu tak dobře. Jednou za rok je strašně málo. Já s mou sklerózou, po roce, mnohé nepoznávám. **********
Elena Valeriánová
Teď jsem tuto bezva náladovou báseň cetla Honzovi nahlas, nás pochvalu a já husinu.
Elena Valeriánová
Jani, to by klidně mohla být hymna pro íčko. To se Ti fakt povedlo.
Věra Ježková
Hezká pozvánka.
Zuzana Pivcová
Vnímám báseň jako poetickou pozvánku na srazy i60, která ty, kteří to cítí stejně jako já, určitě povzbudí. Osobně se budu na každý takový "holubí slet" těšit, protože, jak známo, dobří holubi se vracejí. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...