Vysoké Tatry, Štrbské pleso, Skok (II. část)
FOTO: autorka

Vysoké Tatry, Štrbské pleso, Skok (II. část)

1. 7. 2017

Většina z nás si zakoupila Tatry Card na regionální železniční jednokolejový vláček na tři dny za 3 eura.

Ráno jsme se vypravili na Štrbské pleso. Někteří šli s průvodcem, Limi, Libuška a já jsme se vydaly k vodopádu Skok.

Počasí bylo pošmourné, u jezera pršelo, ale nám to nevadilo. Z orientační tabule jsme vyčetly, kudy kam. Míjíme skokanské můstky, nějakou novostavbu a jsme v korytě laviny. Pozor, nebepečí lavin! Zdá se, že kameny jsou oblé, čisté, koryto široké kolem 3 metrů, to nás  dovede až k vodopádu Skok. Musíte dávat dobrý pozor pod nohy, snadný pád na obzoru.

Když jdete hodinu a pořád se koukáte pod nohy, tu malé, velké kameny,  kořeny stromů, a stoupáte výš a výš. Už jsem si myslela, že jdu do nebe. Limi a Libuška jsou vytrvalci. Zrychlit, ženou se mraky a ještě nás čeká cesta zpět. Podávají mi větev jako hůl, jde se trochu lépe.

Hurá, slyšíme šumění vodopádu, už vidím tak na metr vodu, usedám, sahám na čistou, ledovou vodu 

Limi a Libuška jdou až k vysokému skalnatému prahu vodopádu. Zvítězily.

 

cestování
Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Mošovská
opr. narcisky
Jitka Mošovská
Hanko, protěž kvete později, tady v nižších polohách u bystřin kvetly blatouchy a u penzionu i narcizky, ač to byl konec května. Evo přeji Ti radost z hor a lesů.
Eva Krausová
Tak to by byl můj šálek kávy - hory. Já mám nejraději Šumavu, ale krásně bylo i v Jeseníkách v Karlově Studánce, ale to je dost daleko. Díky za snímky, vždy se ráda podívám na místa, která osobně neznám. Jen medvědů bych se asi trochu obávala...
Hana Rypáčková
Kdysi jsem s botanikama "trhala" protěže v Tatrách.Tehdy se nefotilo, ale herbářovalo.Vždy se horám omlouvám. Krása, taky bych je zase dala .
Jitka Mošovská
Maruško, já vím, někde jsem četla, že tam máš i příbuzné. Teď, že jedeš do Nízkých Tater.
Marie Seitlová
Jitko děkuji, že jsem s vámi mohla znovu projít ke Skoku. Tatry dobře znám, ale stále mě to tam táhne.
Jitka Mošovská
Děkuji za nakouknutí a příspěvky. Paní Jarmilo J. také tam jsme trávily dovolenou čl, I. část a viděly jsme Vás na záběrech videa (CD) promítaného ve vestibulu.
Libuše Křapová
Jíťo, já na to přišla, co to je :-) Přece tlapka malého medvíděte, co je neviditelně schované, aby ho Lidmila neviděla :-)
Lidmila Nejedlá
Jitunko, krásně jsi to zdokumentovala! Stále vzpomínám.
Jarmila Komberec Jakubcová
Moc hezké fotky a povídání. Připomnělo mně moje loňské putování Tatrami kde jsem byla na retro v hotelu Morava

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...