Poznáte toto nádražíčko?
Foto: autorka

Poznáte toto nádražíčko?

6. 7. 2017

 

Dobrý den, pokud si pečlivě prohlédnete fota nádražíčka, něco vás trkne....:)

  Protéká zde řeka plná kamení. Život zde nebyl nikdy snadný. Dříve se vesnička, městečko či město jmenovalo jinak nežli nyní.. Z bezvýznamné usedlosti v blízkosti hledaného místa pocházel výjimečný český filozof, který si zachoval vždy čistý štít.. .   Předpokládám, že by  sem ráda zavítala či zde žila jedna známá nositelka Nobelovy ceny.  Z tohoto místa pochází  více umělců, myslitelů i herců. Přinejmenším dva  herce odsud budete znát. Je to prostě taková  zapadlá, ale krásná   Vesnička má středisková……lehké či těžké? Jsem zvědavá. Neprozraďte hned, děkuji.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
VANDA Blaškovič
Nová Včelnice - dříve Etynk( Etink)
Jitka Hašková
Bylo by dobré to odtajnit, nemám čas po týdnu všechno luštit.
ivana kosťunová
Přiznám se, že dnes už jsem to vzdávala.
ivana kosťunová
Bingo !!
Hana Rypáčková
Nová Včelnice?
VANDA Blaškovič
Ano, Miluško..je to tak. Tak kdo napíše název města?
VANDA Blaškovič
Děkuji, ví ještě někdo řeku a herce?? Pak ať klidně odtajní......)
VANDA Blaškovič
Je to za 5*!!! Mám radost.....)
ivana kosťunová
Tak... název je dvouslovný, původně to bylo asi německy- pokud by to mělo být jedno slovo, tak E ?
VANDA Blaškovič
Stačí první písmenko....:)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%