Poznáte tuto osadu?
Foto: autorka

Poznáte tuto osadu?

24. 7. 2017

Osada je od roku 1972 součástí obce v Jihomoravském kraji.

V okolí osady se těžil vápenec pro potřeby sklárny, která byla založena v roce 1794.

V osadě je zachováno několik malebných domků chráněných jako památková zóna.

Každý rok je v lesní kapli sloužena hodová mše svatá.

Už víte název osady i obce? Určitě naleznete. Přeji příjemné pátrání.

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.8 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Osada Vápenky je součástí obce Nová Lhota. Název osady souvisí s historickou těžbou vápence pro potřeby sklárny v Květné /nyní součást obce Strání/. Vápenky jsou výchozím bodem pro výlet na Velkou Javořinu - nejvyšší horu Bílých Karpat . Děkuji za vaši trpělivost, asi to bylo tentokrát obtížnější.
ivana kosťunová
tak možná už taky tuším.
Jitka Hašková
Můj původní nález byl chybný. Pomohla mi až nápověda Miluše B. a Jany K. - osada V součást obce NL.
Miluše Hasenohrlová
Našla s pomocí těžby vápence.
Zuzana Pivcová
Jsou to milé, krásné fotky. Asi zůstanu jen u nich.
Jana Kovářová
Miluško, můj případ se čtením zadání:). Ale tady mě zarazil kraj, byla jsem přesvědčená, že jde o jiný, ale zase jsem chytřejší!!!!
Jana Kovářová
Aleno, původně jsem byla víc na východě, nedaleko od nás, ale myslím, že je to na jih od nás v sousedním okrese.
Alena Vávrová
Tak Jano, to jsem zvědavá, jestli je to ono, ale vypadá to slibně. Také mne ta sklárna nejdříve zavedla jinam.
Jana Kovářová
Už to mám, sklárna mě zavedla trochu jinam. Osada na V je součástí obce NL. Obrázek kaple jsem našla.
Alena Vávrová
Je to v Bílých Karpatech .... asi už to mám

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...