Poznáte toto nádraží?
Foto: autor

Poznáte toto nádraží?

26. 7. 2017

Nejdříve omluva: fotil jsem za deště.

Co k tomu dodat? Možná či snad ještě,

že by tu mezi pískovci bylo hezky

a že v blízkosti je malý tunel český.

 

Stanice i město mají název ve formě Město nad Řekou, přitom však k řece je na kilometry daleko (k západu a jihu) a z města na nádraží taky (k jihu). K letošnímu 1. lednu tady žilo 2004 mužů a o 101 víc žen. Městečko je možná známé radnicí se zubatou věží. Jsou tu dvě zvláštní muzea, řekl bych to tajemně tak, že jedno je kovové a druhé papírové.

Bohužel ostatní fotky dopadly tak špatně, že je nemohu použít. Tak aspoň jako nápovědu kus slepé mapy (teček si nemusíte všímat). Pomohla mapa?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Všichni máte *****. je to Police nad Metují, s muzeem stavebnice Merkur a papírových skládanek.
Alena Vávrová
Jupíí, nalezeno, ověřeno (foto nádr. budovy)!
Jana Kovářová
Taky jsem asi našla, v kovovém muzeu je zřejmě stavebnice, kterou jsme měli v dětství a výtvory jsme vystavovali na polici.
Ilona Erika Kolář
Našla. Je to: ------ --- ------
Jitka Hašková
Myslím, že jsem to našla. Mám radnici a muzea, ale fotku nádraží zatím ne.
Zuzana Pivcová
Podle té zvláštní skoro červené radnice by to mohlo být ono, ale nabeton nevím.
Mirek Hahn
Našel. O pár stanic dál jsem navštěvoval Festival horolezeckých filmů.
ivana kosťunová
Ale jistě že poznávám a zamačkávám slzu v oku. Ta radnice je opravdu zajímavá, dokonce se mihla v jednom starším českém filmu. Díky !!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...