Bolest
ilustrační foto: pixabay.com

Bolest

30. 7. 2017

Když večer samota na mou kliku sáhne

a šedivý svůj rozehraje míč,

tu bolest v tělo zaryje svůj rýč

a divná tíseň mojí hlavou táhne.

 

To snad jen bída se strachem se spřáhne,

by zalhávala to, co už je pryč,

co rozumu by dalo klíč

k budoucnosti. A to, co páchne

 

v mé mozkovně plné vzpomínek,

co tvoří rozhnisaný pramínek

mé mysli, co zneuctívá duši,

 

to jsou ty křivdy některých mých blízkých,

jejich slov zlých, bezohledných, slizkých -

to, to mi spánek ruší!

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.6 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Jejda, takhle dramaticky jsem to nemyslela. Ale je to moc hezky smutné.
Hana Novotná
p. Čepelka omlouvím se, nějak mi to blbne a 5 hvězdiček se nezobrazilo, jak jsem chtěla.
Hana Novotná
Ano smutné, ale život je bohužel takový a kdo vedle sebe nemá někoho, kdo by ho v ten moment podpořil, vynikne smutek naporch
Oldřich Čepelka
Nene, určitě to není nic mého osobního. Jako jiní literáti, pouze si představím, že jsem... - prostě se na chvíli vžiju do osudu jiného. Tak to dělá asi většina literátů, přece nepíšou jen a jen o sobě. Takže nelitujte mě, litujte ty, kteří se takto trápí. Mě "pouze" inspirovala báseň V. Ježkové Poslední ... z 26. 7. a tam jsem slíbil v komentáři, že něco zveřejním na podobné téma....
Olga Štolbová
Krásně smutné, smutně krásné...*****
Marie Ženatová
Moc smutné ale nádherně dojímavé...
Jarmila Peerová
Smutně pravdivé výjádření své vnitřní samoty..líbí se mi to...
Zuzana Pivcová
Je to krásný a formou dokonalý sonet. Petrarcovy sonety byly také smutné. Člověk většinou vyjádří to, co v sobě má, do něčeho se nutit, ať do smutku nebo naopak do veselosti, se moc nedaří.
Hana Rypáčková
Je to smutné a já včera taky nad starými fotkami z cest smutnila, pak jsem se nesoustředila na práci a to teprve byla bolest...Co bylo, to bylo, důležité je co je ....Důležité je netrápit se...
Ilona Erika Kolář
Proč tak smutně?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...