Zámek Lednice
Foto: autorka

Zámek Lednice

1. 8. 2017

Druhý den naší dovolené, a také druhý sváteční červencový den, nás přátelé vyvezli do Lednice. Nu, byly pařáky, takže i ta lednice s malým EL by se hodila. Leč vyjeli jsme ráno v 7 h, tak cesta byla v pohodě .

Již první pohled na Státní zámek nás zcela uchvátil...Tolik krásných věžiček a balkónů... Nádherně upravené záhony

Státní zámek Lednice je od roku 1945 majetkem státu, je spravován Ministerstvem kultury ČR prostřednictvím Národního památkového ústavu Praha, územní odborné pracoviště v Kroměříži. Zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v naší republice. Novogotická přestavba v 19. století z něj vytvořila romantické sídlo obklopené jedním z největších evropských parků (téměř 200 ha), ve kterém návštěvník najde palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad. Díky unikátnímu propojení stavebních památek s okolní člověkem formovanou přírodou byl v roce 1996 celý lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Kamarádka mě vytáhla do skleníku, fotky můžete vidět v mé galerii s názvem Lednice-skleník.

Pak jsme spolu s kamarádkou prošly zámecký park a zahrady...no nádhera... Zámek je z každé strany prostě úchvatný

Došli jsme až k rybníku, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu a pak se vydali dále...

Až k minaretu jsme ale nedošli, vedro dělalo své a my jsme již byli hodně unavení...a také jsme to měli zase 150 km zpět k přátelům domů.

 

Dlouhé roky jsem si přála navštívit Lednici a letos se mi konečně mé přání splnilo...díky Květulce a Ládíkovi, našim přátelům , děkujeme.

 

 

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Korpášová
Lednice je krásná...díky za připomenutí Leni!
Elena Valeriánová
*****
Alena Vávrová
Krása nesmírná, která by stála za novou návštěvu. (Naše dcera dělala před mnoha lety v Lednici přijímačky na VŠZ, už je to promlčené...)
Lenka Hudečková
Děkuji moc za krásné reakce od Vás. Lednici jsem moc toužila navštívit, a tak jsem ráda, že mi to přátelé umožnili...Opravdu patří ke skvostům naší republiky... :-) :-) :-)
Marie Ženatová
Lednici jsem navštívila před několika lety s rodinou syna a malou vnučkou, byl to nádherný výlet - také jsme se plavili lodí k minaretu. Díky za krásné fotografie a milé připomenutí...
Zdenka Jírová
Lednici jsem navštívila několikrát a vždy bylo na co se dívat.
Marie Seitlová
Lednici znám, byla jsem několikrát, ale ráda jsem se znovu pokochala. Leni, krásné fotky.
Irena M.
My tam byli vloni a dávám vám za pravdu je nádherná :-)
Alena Tollarová
Lednici jsme navštívili s Evou B. začátkem května, to ještě záhony tak krásně nekvetly. Ale zámek jsme si prohlédli i jsme se plavili na lodi po kanále k minaretu. Ráda na to vzpomínám.
Miluše Hasenohrlová
Leni, pěkné povídání, krásné fotky.V Lednici jsem byla před 40 lety se školou, ale ráda bych se tam opět podívala.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...