Litomyšl
Foto: autorka

Litomyšl

5. 8. 2017

Cestou na dovolenou jsme se stavili u přátel a s nimi podnikali různé výlety. 

V pátek 7. července jsme navštívili Litomyšl.

22-40.jpg

 Litomyšl je město na samém východě Čech v Pardubickém kraji, 18 km severozápadně od Svitav. Má přes 10 tisíc obyvatel.

Ve městě nesmí chybět socha Bedřicha Smetany...

24-32.jpg

 Zrovna den předtím zde skončil Národní festival Smetanova Litomyšl 2017, a tak ještě všude byla pódia, stany a další potřebné věci k němu.

                           20-44.jpg   18-54.jpg

 Ale to nám nevadilo, prošli jsme si Zámecké terasy

12-83.jpg

 Prohlédli všechny krásné objekty okolo - Římskokatolická farnost 

 9-41.jpg

Kostel Povýšení svatého Kříže

16-60.jpg

 Budova konírny postavená kolem roku 1725 Františkem Maxmiliánem Kaňkou stojí v průčelí této terasy

 17-56.jpg

Z terasy jsme shlédli na střechy města...

 11-80.jpg

V Kostele Nalezení svatého Kříže se zrovna konala svatba, a tak jsme nahlédli a s dovolením si vyfotili krásnou něvěstu

 7-48.jpg

i její super autobus 

 6-50.jpg

Přeji novomanželům jen to nejlepší v jejich životě 

Kostel Nalezení svatého Kříže

4-53.jpg

Návštěvu jsme zakončili ve městě, kde jsme si dali vyhlášenou Opočenskou zmrzlinu :-)

Litomyšl na nás udělala obrovský dojem a moc se nám tam líbilo..

 

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květa Křivohlávková
Pěknou máme tu Litomyšl, že?
Lenka Hudečková
Alenko, i my stále máme mnoho míst, která na nás ještě čekají...
Alena Vávrová
Leni dík za krásnou "repo". Tak navštívit toto krásné a na památky bohaté město si ještě dlužím.
Jaroslava Korpášová
Také jsme tam kdysi byli, krásný zámek.
Lenka Hudečková
Díky milé ženy, za další kladné reakce... Ještě tu mám dost míst, která jsme navštívili, ale času stále méně a méně... :-)
Marie Ženatová
Díky za hezké fotečky, připomenula jsem si den, kdy jsem Litomyšl navštívila se zájezdem seniorů...
Naděžda Špásová
No, Leni, to se ti povedlo. Moc hezky jsi nám Litomyšl přiblížila a fotky jsou super. My už jsme doma.
Zuzana Pivcová
Myslím, že v tomto městě k nám promlouvá historie i kultura na každém kroku. Moc hezké, Lenko, děkuji.
Jitka Valachovičová
Leni, tak jsem si fotky prohlédla tady = jsou moc pěkné!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...