Když se blýská nad rozhlednou
Foto: autorka

Když se blýská nad rozhlednou

9. 8. 2017

V pátek večer, v ten samý den, kdy jsme byli v Litomyšli, nás přátelé vyvezli na jednu rozhlednu nad městem. Mám dojem, že se jmenovala Borůvka. Tam už ovšem zavírali, tak jsme se nechtěli hnát nahoru a dolů, měli bychom na to asi 10 minut.

Tak nás odvezli na jiný kopec - Kozlovský, s rozhlednou Kozlovka.

3-71.jpg

 

Jenže v tu chvíli se zatáhlo a zvedl se docela prudký vítr. Stále ale bylo vedro, a tak jsme se hnali směrem k rozhledně, abychom na ni stihli vylézt, než začne lejt.

 14-67.jpg

 

Bylo čím dál větší černo a začalo bouřit...

 1-81.jpg

Jiřík šel nahoru první a došel asi do poloviny, já jen do třetiny, a to už kolem nás lítaly blesky.

 Rozklepala se mi kolena a zavelela jsem na ústup...ufff.

 Dolů jsem mazala jako blesk (co mi létal kolem hlavy a kolem kovové rozhledny.

10-84.jpg

 

Tak tak jsme se stihli schovat do chaty Maxe Švabinského a začalo lejt jako z konve.

 Dali jsme si večeři, a než jsme dojedli a dopili, tak už zase svítilo sluníčko a my jsme jeli domů - k přátelům :-).

 

Druhý den jsme šli po pěkném dešti na houby  a byli jsme velmi úspěšní.

1-82.jpg

                          

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Ahojky všem, ani my netušili, že to dopadne až takto...to byla rychlost, kdy ta bouře nastoupila...dodnes se divím, že chodím, nohy jsem totiž měla jako z rosolu. I když vím, že fotky nejsou 100%, musela jsem se s Vámi podělit :-) a díky za Vaše slova :-)
Alena Vávrová
Leni, rozhledny mám moc ráda, ale po přečtení článečku a shlédnutí fotek bych tam nelezla před bouřkou ani náhodou. No a o houbách se mi už dlouho ani nezdá.
Naděžda Špásová
Leni, to máte zážitek, taky bych se děsně bála. Nemám ráda bouřku, když jsem venku. No a ty houby, ty teda fakt závidím. Máš pěkné fotky.
Anna Čípová
Leni, to jste měli velkou odvahu. Hlavně, že jste se stihni ukrýt. Takový příběh se nedá vymyslet, ten se musí prožít.
Zuzana Pivcová
Sice trochu děsivé, zažít v přírodě takovou bouřku, ale na fotkách to působí jedinečně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.