Poznáš tento kostelík?
Foto: autorka

Poznáš tento kostelík?

24. 8. 2017

Římskokatolický, roubený, pozdně barokní kostel se nachází v obci, která je součástí obce jiné. Stojí uprostřed bývalého hřbitova na místě starší dřevěné stavby. Kostel byl vystavěn v letech 1778 až 1780 a vysvěcen pak v roce 1782. V jihozápadním cípu hřbitova byla v roce 1942 podle původní zvonice vystavěna zvonice nová. V kostele byly umístěny pouze lavice a hlavní oltář, teprve roku 1857 byly pořízeny varhany a roku 1894 pak nový neogotický oltář.

Smím ti dát dar jen když

s loučí vyjdeš na horu.

Fotohádanky
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Aniž bych četla výsledek, poznala dle nápovědy a ověřila. Jezdili jsme léta opodál do Vys. Veselí na každoroční hudební akci "VVV".
Zuzana Pivcová
Už vím, začátek je stejný, jako jsme byli loni na srazu.
Miluše Hasenohrlová
Poznala, pomohla věta z verše.
Jitka Hašková
Našla jsem rychle. Stačí dát do Googlu jednu větu o kostelu z článku a odpověď je hned.
Zuzana Pivcová
Jsem asi jediná, která to neví. :-) Jen tápu a dohaduji se, ale kostel jsem nenašla.
Naděžda Špásová
Tak jsem to našla. Nápověda sedí.
Anna Čípová
Bezva nápověda, našla jsem rychle.
ivana kosťunová
Našla jsem, když jsem hledala ten předchozí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.