Dovolená jen se zvěří
ilustrační foto: pixabay.com

Dovolená jen se zvěří

10. 9. 2017

Letos jsem dovolenou trávil chudobně. Dva měsíce jsem pobýval sám, na chatě a vařil si.

Vesnice už je letos vylidněná, mladí odešli za chlebem – prací do Prahy, Německa a Ameriky. Po návsi už nepřeběhne slepice, ani pes. Natož lidé!

Musel jsem se smířit jen s živočichy. Po koberci mi lezli slimáci. Bál jsem se uklouznutí a případného pádu po nich.

Myšky jsem krmil denně, jedovatými granulemi. Už jim asi nechutnaly, tak mi je přes noc všechny nanosily do boty.

Sršně se mi lepily na mucholapku a pak, ulepené, mi padaly do kávy.

Menší povznesení mi přinesla kolemjdoucí mladá srnka. Z okna jsem na ni dělal „puťa- puťa“, jako městský jinak neumím! Raději přede mnou utekla dírou v plotě.

Večer mi vlétl do „salonu“ netopýr. Kroužil rychle kolem lustru, nakonec sám vylétl oknem.

Aby nebylo přírodních zážitků málo, zadíval jsem se do otevřených dveří.

Věřte, nevěřte, stála mezi nimi ryšavá mladá liška. Dívala se nechápavě, ale klidně na mě. Také jsem na ni udělal „puťa- puťa“. Odběhla sama, bez kousání.

Konečně se z návsi ozval řev manželského „hlubokého citového vztahu“. Soused Hlušec se přel se svou „kyselinou“. Ona křičela:“ty mi prodáš tenhle můj barák“! On:“neprodám“!

To vše byla ale jenom jejich předehra. Další, to drsnější, ale proběhlo až v budově.

Sdělila mu, že už dalších 10 let ho v nezaměstnanosti živit, nebude! Půjde prý sama do předčasné penze! „Trochu“ se ho to dotklo. Rozbil jí ústa, do krvava! Utekla zkrvavená ven, na náves a tam se všem ukazovala. Vesničané na Hlušce zahořkli, přestali se s ním zdravit a vůbec s ním mluvit!

Jejich spor pokračuje tím, že ona zase chodí do práce a živí dál nezaměstnaného líného manžela.

 

                          

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Pane Miloši vy mě hodně bavíte. Jste originál.
Lidmila Nejedlá
Ty myšky jsou ale vychytralé! A netopýr je trochu drzý, nemyslíte?!
Elena Valeriánová
Kupte si fotoaparát a všechny ty své společníky potichu vyfoťte. Na sršne je zapotřebí nová mucholapka, na myšky pořádně pastičky. A rozezlené sousedy? Parádní street foto.
ivana kosťunová
Pár kačen by to spravil. Myslím ty slimáky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.