Vracím se...
Foto: autorka

Vracím se...

10. 9. 2017

Vracím se znovu na pěstování strepsíků, pěstovala jsem je před pěti lety. Měla jsem kolem 30 rostlinek, hodně jsem jich měla v práci a nové šéfové se to nelíbilo, něco jsem rozdala a některé rostlinky jakoby to cítily,  tak  zašly.  Jsem už doma, starám se o tchyni a někdy se chodím uklidňovat za kytičkami. Jsem na začátku, mám tři rostlinky, jedna kvete a další mají na květ. Baví mě sledovat, jak všechno roste, a těším se na další kousky.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Konečně jsem zjistila díky Vaší krásné fotce cože jsem to v létě od sousedky vlastně dostala za krásnou kytičku. Ale moc se jí nedařilo. Dala jsem pár stonků i s lístky do vody a zkusím ji oživit. Nikde v květinářství v okolí ji totiž neměli a já neměla možnost se o ní něco dozvědět. Ta moje měla bleděmodré květy.
Anna Csanádiová
Zdravím , je to Streptocarpus nebo také se ji říká Tořivka ,pěstuje se podobně jako fialka.
Zdenka Jírová
Kytička je krásná, ale název "strepsík" jsem ještě neslyšela, můžete mi napsat její známější název?
Jana Šenbergerová
Ať se daří vám i vašim kytičkám. :-)
Věra Lišková
Květ na fotce se mi moc líbí. Strepsíky, jsem neznala, jen africké fialky, ty pěstovala ráda maminka. Ráda jsem se dozvěděla něco nového. Přeji Vám, ať se pěstování krásných kytiček daří a sbírka se zase rozšíří.
Alena Vávrová
Aničko, měla jsem v minulosti stejnou zálibu, doslova jsem jich měla sbírku a byla na ni jaksepatří pyšná. Pak jsem zjistila, že kupované moc dlouho nevydrží, jedině když jsem si je vypěstovala z listu, což nějakou chvíli trvá. Dnes mám stále několik rostlinek, ale jen 2-3 barvy.
Zuzana Pivcová
Já s květinami sice moc zacházet neumím, ale líbí se mi, to ano.
Lidmila Nejedlá
Těžko chápu, že někomu vadí květiny.

Zpět na homepage Zpět na článek