Slavný soude!
FOTO: archiv redakce

Slavný soude!

22. 9. 2017

Na svou obhajobu naše cyklistická skupina uvádí:
- všechno zavinil Honza Raška, známý jako capo di tutti capi, který nás poslal do světa, ačkoliv většina z nás byla do té doby elektrokolem nepolíbená,
- Ilonka na ty koleje neupadla s úmyslem je poškodit svým tělem, nýbrž naopak, zalehla koleje, aby je uchránila před deštěm,  
- Vlaďka se nepokoušela převychovat majitele půjčovny kol p. Ditricha, nýbrž jej utěšovala pečlivě volenými výkřiky do telefonu,
- Tonda nás nehnal do cíle etapy, pouze nám ukazoval směr pomocí jízdy rychlejší než zvuk,
- Zdenka neporušovala dopravní předpisy, nýbrž nás připravovala na znovuzavedení jízdy vlevo,
- kladenská Ilona nás vždy jen jednou a tiše upozorňovala na zcela nové skutečnosti a jela skromně vždy vzadu,
- Majka nám neposkytovala alkohol, pouze demonstrovala přeměnu pevného skupenství v kapalné,
- Olda nás nenutil ráno odjet z penzionu, jen nám předváděl činnost při požárním poplachu.  

Vstaňte, přichází soud!  

… a proto soud odsuzuje:

- každého jednoho za to, že ráno nevstával a čekal na Majku s její trnkovicí, načež jim bylo jedno, kam a proč jedou,
- Tondu za to, že první dva dny chamtivě hltal kilometry, neustále filmoval a fotil, načež zmizel,
- Pepu za to, že když už opravdu hodně potřeboval (myslí se například v dešti), oblékl si prostě netopýří plášť a všem ujel,
- Vlaďku a obě Ilony za to, že často vypínaly baterii a šlapaly úmyslně bez elektromotoru, čímž ohrozily plnění plánu v elektrárně Temelín,
- Majku za to, že ač se pojistila proti přejetí husy, téměř přejela slepici a ještě se tomu smála, dále za každodenní bezuzdné opíjení ostatních obžalovaných a za opětovné pokusy o koučování celého týmu nebo aspoň manžela (což se jí skoro vždy podařilo), jakož i za to, že fotografovala za jízdy,
- Mirka za to, že občas odbočil úplně jinam než ostatní a také za to, že byl neustále nepřiměřeně hlučný,
- Zdenku za překvapivé úniky z pelotonu s pomocí motoru a za bezohledné prosazení nových pravidel silničního provozu (např. jízda vlevo a přednost cyklisty před kamionem),
- ústeckou Ilonu za to, že úmyslně zalehla železniční koleje ve snaze způsobit na nich vlastním tělem škodu Správě železniční dopravní cesty,
- kladenskou Ilonu za to, že svým neustálým mlčením způsobovala dojem, že je němá nebo že tu vůbec není, a navíc dvakrát jela bez držení,
- Honzu, známého jako capo di tutti capi, který byl identifkován jako skutečný strůjce cyklojízdy, za to, že tento zločin úkladně navrhl, seniory na české silnice vyvrhl a přilbu před jízdou sám zavrhl,

- Oldu za to, že se lstivě zmocnil vedení celého týmu, členy týmu diktátorsky ovládl, všechny obtěžoval informacemi, kudy se má jet a ještě k tomu ostatní členy udával pomocí portálu www.i60.cz (… a to přesto, že mu v Moravské Třebové pan Bárta vlídně domlouval),

- a úplně všechny za to, že po vzájemné dohodě a spolčeni do organizované skupiny připravili a uskutečnili trestný čin aktivního života seniorů (ačkoliv je známo, že ti mají co nejvíce ležet na gauči u televize a nadávat na politiku a na život),  

a proto se odsuzují DOŽIVOTNĚ 

- k aktivní účasti a příspěvkům na www.i60.cz,

- k ustavičnému používání jízdních kol včetně elektrokol,

- k věčnému optimismu.    

Rozsudek tento ať je okamžitě vykonán.  

A byl!

ekolo
Hodnocení:
(5 b. / 22 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Jízdy skončily, ať žijí další !!!
Hana Rypáčková
Je mi líto, že nejsem mezi odsouzenými....Elektrokola jsem kolem sebe sledovala a za týden jich potkala jen sedm.Ale moje kamarádka má fungl nové taky.Bravurně mě předjela v kopci(já kolo smutně vedla)
Dana Kolářová
Blahopřeji k dosažení cíle „bez ztráty kytičky“ a děkuji za reportáže z cyklo cesty.
Alena Tollarová
Vyhlášený rozsudek je naprosto spravedlivý a s jeho zněním souhlasím. Přeji odsouzeným i nám čtenářům, aby toto doživotí bylo dodržováno. Bez výjimky.
Oldřich Čepelka
No jo, vážené a vážení, je konec. Konec jedné akce. Honza ale už vymýšlí další a já vám musím všem moc a moc poděkovat za krásné komentáře, každý každičký mě buď pohladil na duši, anebo rozesmál, až jsem dostal škytavku - bez vás všech by to vlastně nevzniklo, protože jsem to psal pro vás. Tak zas třeba někdy příště.
Irena Drob
Skoro je mi líto, že už jste v cíli, každý večer jsem dychtivě čekala na zprávu z prožitého dne, už proto, že Majka a Mirek jsou mí kamarádi. BLAHOPŘEJI VŠEM ZA ODVAHU A SKVĚLOU PREZENTACI.
Marie Novotná
Já,divák a obdivovatel skupiny íčkařů na dlouhé trati se skláním a gratuluji ke zdolání nelehkého úkolu. Bezva parta se nikdy a nikde neztratí, vždyť tahle země je pro takhle mladý.
Věra Ježková
Perfektní, vtipné. Máte můj obdiv. Blahopřeji vám ke skvěle zvládnuté a komentované cestě.
Alena Vávrová
Tak to je parádní závěr! Ale kdo četl Oldovu knížku Maléry a já, tak ví, že to byl a je muž na pravém místě a se svými parťačkami a parťáky se měli vzájemně "na háku" ;-). Ještě jednou velká gratulace k úspěchu!
Věra Lišková
Jste Oldřichu dobrý reportér, pokaždé nás informujete s vtipem a jiným způsobem psaní. Nemá to chybu. Tolik kilometrů bych nezvládla, blahopřeji všem účastníkům k sportovnímu výkonu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%