Slovinsko 1
FOTO: autorka

Slovinsko 1

27. 10. 2017

Když se na i60 objevilo logo Delfín, nevěnovala jsem mu pozornost, protože s delfíny si spojuji moře, po kterém nijak zvlášť netoužím. Můj vztah k delfínům jako zajímavým živočichům je poněkud jiný, proto jsem nakonec neodolala a nakoukla. Moře, moře, samé moře a dálavy, po kterých také moc netoužím.
A najednou hory a Slovinsko! Země, kterou jsem před lety navštívila začátkem podzimu a kterou jsem si zamilovala na první pohled. Dlouho jsem hledala možnost, jak ji ještě aspoň jednou uvidět na vlastní oči. Majestátnost Julských Alp, skalky plné alpinek v jejich přirozeném prostředí, louky a pastviny plné rozkvetlých ocúnů, bystřiny, jezera. Marně. Buď bylo všechno po vlastní ose, nebo navíc spojeno s náročnější turistikou.

Tentokrát tu byla možnost cestovat autokarem z přijatelného nástupního místa a pobýt týden v termálních lázních s možností fakultativních výletů nejen v blízkém okolí, ale také do Julských Alp a dokonce i k moři, kde byl kdysi pro změnu můj muž.
Kula jsem železo, dokud bylo žhavé, až jsme se rozhodli, že to zkusíme.
Pobyt jsme objednali, zálohu zaplatili a těšili se na září. Občas jsme nakoukli na stránky cestovní kanceláře, abychom si připomněli, na co se máme těšit.

https://www.dovolenaproseniory.cz/destinace/slovinsko-55/

Byli jsme tam, a přestože počasí za moc nestálo, byli jsme nadšeni. Dokonce uvažujeme o tom, že si výlet zopakujeme v příštím roce, abychom, při troše štěstí, poznali i Slovinsko zalité podzimním sluncem. Nakonec jsme díky počasí, které nelákalo ke koupání, absolvovali všechny uskutečněné výlety, kochali se krásami malebné země a fotili a fotili.
Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jak vám přiblížit co nejvíce naše zážitky, až jsem dospěla k rozhodnutí popsat každý den – výlet v samostatném článku doplněném fotografiemi.
Snad vás potěší, a třeba budou inspirovat k rozhodnutí vidět Slovinsko na vlastní oči.

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Jsem zvědavá na fotky a vyprávění.Už vloni jsem pokoukávala po něčem podobném.V letošním novém katalogu je tento zájezd a tak už se těším co napíšeš.
Eliška Murasová
Paní Jano, úplně jste mě nalákala.Jsem moc zvědavá na pokračování povídání a fotky.
Elena Valeriánová
Těším se na fotky i povídání, je to jeden z cílů, které bych chtěla poznat. Jani, čekáme....
Naděžda Špásová
Taky se, Jani, budu těšit na fotky. Tuhle zemi neznám, jen vím, že toho moře moc nemají, ale mně by určitě stačilo.
Lidmila Nejedlá
Naše škola měla družbu se školou v Bledu, studenti jezdili na výměnné pobyty. Jani, těším se.
Hana Práglová
Jani diky.Také se tėším.Třeba to bude inspirace pro příští rok.
Lenka Hudečková
Jani, věřím, že to bylo krásné a moc se těším na pokračování Tvých článků a hlavně na fotky :-)
Alena Vávrová
Taky se těším. Pro mne asi jediná možnost, jak se tam kouknout.
Alena Tollarová
Jano, bylo mi trochu divné, že za článkem nevidím žádné fotky. Po přečtení už vím proč a těším se na den první.
Eva Balúchová
Do Slovinska se toužím už dlouho podívat,tak se budu těšit na tvé články a kdo ví....

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.