Najdete tento kostel?
FOTO: autorka

Najdete tento kostel?

4. 11. 2017

Pravoslavný kostel křížového půdorysu byl postaven v roce 1940. Zasvěcen je dvěma svatým. Projektantem a zároveň prvním knězem a malířem ikon byl prof. Vsevolod Kolomackij. Báň chrámu je pokryta ryzím zlatem. Ve městě v němž tento kostel stojí je mnoho zajímavých památek, dvě z nich byly zapsány na Seznam UNESCO. Víc fotek kostela nemám, přidávám proto k článku pár fotek města pořízených z věže kostela sv. Martina.

Fotohádanky
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Nehledala jsem dlouho, byla to otázka 5 minut díky názvu hotelu na jedné fotografii. V názvu města je ukryta potřeba kočího.
Miluše Hasenohrlová
Našla rychle. Chrám má otevřenou zvonici.
Jana Šenbergerová
Na náměstí města, nad kterým se nachází, můžete najít sousoší dalších dvou významných svatých. Samo náměstí je jen o málo menší než Václavské náměstí v Praze. Poznali jsme podle fotek.
Helena Votíková
Nejprve jsem koukala na kostel v KV, ale to nebylo ono... našla .
Alena Vávrová
Jj, našla také hned...
Zuzana Pivcová
Kostelík dvou svatých jsem našla. Dost mě překvapilo, že byl stavěn už za Němců.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...