Za Bertíka
Foto: Zuzana Pivcová

Za Bertíka

22. 11. 2017

Jiskra v oku,

pružnost v skoku,

ta mu nikdy nechyběla.

Jeho paní při venčení

vždy ho věrně provázela.

 

Léta běží, čas se zkrátil,

do psího ráje se vrátil.

Je tam v dobré společnosti.

Určitě mu smutno není,

i když nedostává kosti.

 

Dokud mohl, moc se snažil,

přítulností mnohé blažil,

svou bábinku miloval.

Býval tady, a už není.

Někde však skotačí dál.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Moc krásné vyznání Jani pro Bertíkaí,je tady tolik lidiček co něco umí.Ta báseň je skvělá a odpověď na ni od Evky je taky krásně zveršovaná.Vzpomínka na Bertíka....
Lenka Hudečková
Jani, krásně jsi to zveršovala a každá věta platí - děkuji i já za Bertíky :-)
Eva Balúchová
Taky Bertíka vidím s tím věnečkem kopretin.To byla krásná,podařená fotka.
Eva Mužíková
Janinko, tak to se Ti opravdu povedlo.... děkuji ještě jednou za sebe i za Bertíka
Jana Šenbergerová
Těší mě, že se mi povedlo aspoň trochu vyjádřit, co i vy cítíte. Nejdřív mi ta smutná událost vehnala slzy do očí, když jsem si představila, jak bude Eva smutná, a vzápětí se objevila myšlenka vyjádřit soustrast tak, jak by ji to mohlo potěšit. Jsem ráda, že se mi to povedlo.
Soňa Prachfeldová
Milá Evko Bertice , Tvůj pejsek miloval Tě velice a Ty jeho rovněž tak, V Tvém srdci bude neustále a krásné roky spolu prožili jste nádherně. Až přijde čas, radovat se budeš zas. Na Bertíka také nikdy nezapomenu, vidím živě Vás dva na Ještědu, byli jste úžasní !!!
Anna Potůčková
Důstojné rozloučení s Bertíčkem formou krásné poezie !
Alena Vávrová
Jani, díky i ode mne za krásné rozloučení, ve zkratce jsi napsala vše. Já budu na Bertíka vzpomínar podle fotky, kde měl kolem krku věneček z kopretin. Někde ji mám na památku.
Anna Čípová
Jani, povedla se ti krásná tečka.
Libor Farský
Martin Buber: „Oči zvířete mají schopnost mluvit tím nejkrásnějším jazykem na světě.“

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.