Hrátky s češtinou: Nesnese se se sestrou

Hrátky s češtinou: Nesnese se se sestrou

24. 11. 2017

V titulku je jedna ze dvou slovních hříček, vět, v nichž se vyskytují vedle sebe alespoň tři stejné slabiky, které jsem znala. Ta druhá byla méně poetická: U řiti ti tiká budík. Řekla jsem si, že takových vět musí být možné vymyslet více. Napadly mne následující:

Oldo, do domu to nenos.

Áje je jedenáct.

Polije je jenom vodou.

Přes peřeje je jenom lávka.

Maluji ji jinak.

Kup za stovku kukuřici.

Hele, lelek.

Přišli-li lidi?

Vezmeme mečí­ky?

Podle mě mě měla už vystřídat.

Vezmi mi mince.

Mámu mu mučili.

Tuhle sumu mu musíš dát.

Jana na nalezišti nic nenašla.

Soud asi rozhodne nenechat ho ve vazbě.

Pepo, po poledni přijď.

Zkuste se sesednout.

Cosi si silážuje.

Pletete teprve přední díl?

To kotě tě těší.

Proto to točí.­

Ta bří­za za zahradou uschla.

Výhonek leze ze země.

 

Těší­m se, že budete mít, jako vždy, spoustu dalších nápadů.

.

Hrátky s češtinou
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Milé dívky, Marcelo a Zuzko, jste úžasné. Děkuji. Kus víkendu jste se mnou trávily!
Marcela Pivcová
Paní Věro, o víkendu jsme ještě se Zuzkou vymyslely několik "hrátkových vět", tak Vám je posílám: Našli větve ve veverčím doupěti. Toto to totiž nebylo. Pepa papá palačinku. Třeba baba bačkory má. Vezmi mi miminko z kočárku. Kdysi si Sisi sirky přinesla. Někdo do domu mu musí zavést vodu. Bylo mu zle pouze ze zezelenalého salámu. Noví majitelé firmy se zeptali Lili, lili-li liliový parfém už dříve do lahviček.
Věra Ježková
Paní Jano, super! Máma má maso je jednoznačně nejlepší.
Jana Šenbergerová
Mě napadá jen Máma má maso. Máma má mamánka ráda. Simona na nahotu nehledí. Quido do domova důchodců nepůjde. Plave ve velké hloubce. Pták Dodo doletět nikam nemohl. Strnad nad nadjezdem rychle proletěl. Přidal si kus kuskusu. :-)
Věra Ježková
Prima, děkuji. Helenko, vidím, že jsme se shodly, dokonce i na kotěti.
Helenka Vambleki
https://www.i60.cz/clanek/detail/16506/hratky-s-cestinou-tititi
Naděžda Špásová
Tak tady mám pusto prázdno, sorry. Ale u vás dobrý.
Lidmila Nejedlá
Holky, vy hračičky, co všechno nevymyslíte! Vodník řekl brekekeke ke keři u vody. Ponese se se semeny až domů. Poleze ze zezelenalého keře.
Zuzana Pivcová
Věrko, větu z titulu Tvého článku znám už léta, ale ostatní příklady, které sis vymyslela, jsou také pěkné. Tak já zkouším: Komise se sesedla v ředitelně. Stála Líza za zastávkou. V neděli lili lihoviny do lahví.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...