Zážitek roku 2017: Telefon, čtyři kočky a dva psi
Foto: autorka

Zážitek roku 2017: Telefon, čtyři kočky a dva psi

29. 11. 2017

Letos jsem zažívala jen samé smutné a nepříjemné zážitky. Někdy mám pocit, že už se nikdy nedočkám klidného celého roku, ale budu vděčná i za jednotlivé dny.

Vlastním mobilní telefon, na který jsem si dost nerada zvykala. Pokaždé, když zazvoní, tak se leknu, že se něco hrozného přihodilo. Nějak se toho nemohu zbavit, i když se snažím.

Jednou brzy ráno zase zazvonil a já už s nepříjemným pocitem se ohlásila: "Prosím, co se děje?" Volal soused, že moje dcera, která bydlí vedle, mu neotvírá, i když byli domluveni, že ji ráno vyzvedne. Nemůže se jí dozvonit a jen tam slyší kňučet psa.

Hned jsem se oblékla a spěchala za dcerou. Mám vlastní klíč, a tak jsem odemkla a opravdu bylo za minutu dvanáct. Okamžitě jsem zavolala sanitku a snažila se dceru udržovat při životě. Sanitka přijela velmi brzy a dceru odvezli do nemocnice. Vzala jsem psa a šla ho vyvenčit a pak hned volala do nemocnice, jak na tom moje dcera je. Řekli, že je mimo ohrožení života, ale musejí si ji tam nechat na další vyšetření.

Shodou okolností sousedka, které jsem hlídala 4 kočky a psa, byla zrovna v té době také v nemocnici.  Měla jsem opravdu honičku. Ráno jsem vstala a vyvenčila  sousedce psa a nakrmila 4 kočky. Potom jsem spěchala k dceři a vyvenčila jejího psa. Potom jsem přiběhla domů, uvařila manželovi a vnukům oběd. Po obědě běžela do nemocnice za dcerou, abych ji uklidnila  a hlavně viděla, jak je na tom. Odpoledne zase vyvenčila psy a  pohrála jsem si s nimi na louce. Večer zase vyvenčila psy, uklidila po kočkách a šla domů úplně vyčerpaná.

Takto jsem to dělala 14 dní, než pustili sousedku z nemocnice domů. Dcera ještě stále byla v nemocnici, a tak jsem se velmi skamarádila s jejím psem, kterého mám moc ráda a s kterým nyní prožívám hezké chvíle venku. Chodíme spolu do lesa, na louku a házíme míček, aby měl pohyb. Dcera je už v pořádku, ale stále prožívám nepříjemné chvíle, když mi zazvoní telefon. Za celý svůj život jsem neměla psa, nestarala jsem se o kočky, a přesto, když bylo potřeba, tak jsem to zvládla. 

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Někdy se události tak semelou, že si člověk říká, že to není možné. A kdo to nezažil, těžko pochopí. Rok 2017 je za námi a doufám, že na konci roku 2018 budete moci vybírat ze zážitků příjemnějších. To Vám upřímně přeji.
Marie Doušová
Moc vám všem děkuji za příspěvky , které mě potěšily.Můj celý tento rok byl samá katastrofa,ale život jde dál a tak musím věřit v lepší budoucnost.
Eva Mužíková
Maruško, jak se to říká - co Tě nezabije, to Tě posílí. Prožila jsi velmi náročné dny, aby jsi poté získala čtyřnohého kamaráda. Tak si to oba užívejte.
Helenka Červenka
Tak doufám, že vše špatné už je na několik let vybráno...a hned od 1.ledna bude jen a jen dobře.
Blanka Macháčková
Přeji vám v roce 2018 jen samé veselé a příjemné zážitky. Zasloužíte si je.
Zdenka Jírová
Jste úžasná. Také si s dcerou !vypomáháme" s krmením koček, každá máme po dvou. Pro mne je to vždy výlet na půl dne, protože, i když bydlíme ve stejném městě, každé na opačném konci. Musím přestupovat na MHD a pak jít ještě kus do kopce pěšky. Ale jdu, když je to potřeba.
Jana Šenbergerová
Občas je člověk vržen do takového víru událostí, že se sám nestačí divit, jak všechno zvládá. je dobře, že všechno dobře dopadlo a vy nakonec získala psího kamaráda. Asi už jste ho moc potřebovala a vesmír to zařídil.
Zuzana Pivcová
Je vidět, že jste obětavá a že jste to dělala nejen kvůli dceři, ale i kvůli těm samotným zvířatům. Máte můj obdiv. Co se týče telefonu, jsem na tom podobně. Patřím také k těm, které zvonění telefonu nebo příchod SMS občas zneklidní, že se něco nemilého děje.
Naděžda Špásová
Je dobře, že už je vše v pořádku, po tak rušných dnech.

Zpět na homepage Zpět na článek