Poznáte tento zámek?
Foto: autorka

Poznáte tento zámek?

8. 12. 2017

Zámek vznikl přestavbou hradu připomínaného poprvé v roce 1100. Více indicií naleznete u fotografií.

Určitě uhodnete snadno a rychle, protože dávám lehké hádanky.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Milé dámy, děkuji za vaše komentáře. Statní zámek Vranov nad Dyjí jsme navštívili v minulém roce, z jeho nádvoří jsou krásné výhledy na krajinu v údolí řeky. Děkuji také za vaše vzpomínky.
Marie Seitlová
Našla jsem, řeka D...
Naděžda Špásová
Neznám to tam, ale našla jsem to.
Blanka Macháčková
Zámky mi docela jdou. Horší to je s kostely. Taky na něj mám hezké vzpomínky. Degustovala jsem tam výborná vína.
Jitka Hašková
To poznám na první pohled. Byla jsem tam několikrát v dětství. Blízko jsme měli pionýrský tábor v letech 1955 - 57. Překrásný zámek, ráda bych se tam znovu podívala, teď je určitě krásně opravený. Tam jsem poprvé viděla kachlová kamna, která nesloužila jako kamna, ale jako tajný vchod do vedlejší místnosti.
Alena Vávrová
Uhodla jsem hned, i když jsem tam nikdy nebyla. Je to krásné místo.
Zuzana Pivcová
Kdysi jsem tam doprovázela zájezd účastníků mezinárodní konference historiků, jenže jsem v té akci sloužila jako jazykový doprovod a vevnitř v zámku jsem nebyla. :-)))
Helena Votíková
... je nad řekou. A je tam krásný sál předků.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%