Zážitek roku:   Klavír
Foto: autorka

Zážitek roku: Klavír

28. 12. 2017

Původně  jsem  tentokrát nic psát nechtěla. Je zde spousta nových lidí, také se mají právo projevit. Dnes jsem se však  rozhodla  něco málo napsat.

Zážitků v letošním roce jsem zažila celkem dost. Smutných i veselých. Rozmyslet se nad tím, který byl největší a nejsilnější, bylo trošku oříškem.

V letošním roce jsem zajišťovala a zařizovala spoustu nejrůznějších aktivit pro naše seniory. Trvaly třeba hodinu, den, ale i týden či více. Psát o tom, jak jsem se v autobuse marně dohadovala se seniorkou, že nemůže na zájezd, protože nebyla přihlášená a nemám pro ni místo? Doplnit to jejím tvrzením, že přece jezdí skoro vždycky, tak nechápe, proč jsem ji nezapsala (a zároveň zájezd nezaplatila)? Nebo o tom, jak jsem se poprvé v životě měla možnost setkat se svou trochu vzdálenou příbuznou na Zelené Hoře a jak jsme si okamžitě  padly do oka ? Nebo o tom, jak byl náš Senior klub oceněn certifikátem za Nejaktivnější seniorskou organizaci v kraji??? Nebo o tom, jak nás na zámeckém nádvoří v Blatné vítala samotná paní baronka??

Byla by toho spousta. Ale rozdělím se s vámi o radost, která se v mém životě už zcela jistě opakovat nebude.

V létě jsme  s manželem a plným autobusem našich seniorů prožili kouzelný týden v Blatné. Měli jsme s sebou našeho osvědčeného řidiče , což bylo neocenitelné. Program jsem  se snažila připravit a naplánovat co nejlépe a nejzajímavěji. Každý večer jsem společně s řidičem řešila kilometry, tak aby vše časově klaplo. Že to nebylo jednoduché, je  pravdou. A že se dovolená líbila určitě všem, je pravdou rovněž. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst. Jedním z nich byl zámek Hluboká.

Rozděleni do dvou skupin jsme se sympatickým průvodcem procházeli nádherným zámkem a  kochali se jeho krásou. V jedné místnosti stál nádherný starý klavír.  Průvodce nám o něm sdělil pár zajímavých informací. Poté prohlásil, že jestli je mezi námi někdo, kdo umí na klavír, může něco zahrát. Ale musíme se rozmyslet rychle, protože za námi nám na paty šlape už další skupina.  Nehlásil se nikdo a zdálo se, že tedy budeme v prohlídce zámku pokračovat.

Pak někdo zavolal  „Hanko, zahrej“. Namítla jsem, že ne, že si na takovou nádheru a starožitnost netroufám.  Když ale těch výzev bylo čím dál víc, nechtěla jsem se nechat pobízet. Překročila špagát a měla čtyři krůčky na to, abych neudělala ostudu sobě ani ostatním. V hlavě mi to vařilo, možná až vřelo. Židle u klavíru nebyla.

Rozhodnuto! Ve stoje jsem  začala  hrát  TA   NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ.

Když jsem po několika tónech uslyšela, jak lidé zpívají, a pak viděla téct slzy většiny z nich - nejen  u žen, ale i mužů, bylo mi krásně.

Nezklamala jsem a byla si jista, že toto je ten nejkrásnější zážitek, který jsem mohla mít.

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Hanko, moc Ti tenhle dvojitý zážitek přeju. Nebyl přece jen zážitkem Tvým, ale i všech, kdo se ho zúčastnili. A sdílený zážitek má svoji sílu!
Dagmar Bartušková
Hano, musel to být skvělý zážitek.
Olga Štolbová
Hani, úžasné. Nebyla jsem tam a brečím také, muselo to být krásné. ********
Hana Rypáčková
Jsem ráda, že tě znám a tleskám ti.
Marie Seitlová
Toho zájezdu jsem se také zúčastnila, celý zájezd byl krásný zážitek a klavír byl úžasný díky Hance.
Anna Čípová
Hanko, jsi akční a dojetí tvých seniorů bylo tou největší odměnou. Smekám, tleskám a fandím.
Věra Ježková
Věřím, že to byl krásný zážitek. Jedinečný. Ať vám hezký pocit z něj dlouho vydrží.
Helenka Červenka
Ano, svatá pravda, měla jsem to štěstí být ve skupině právě s Hankou a za slzení zpívat krásnou českou písničku v nadherném akustickém sále ..........a slzím zase, když to čtu a píšu komentář!
Marie Ženatová
Určitě to bylo moc hezké. Moje všechna vnoučata hrají na různé hudební nástroje - na Štědrý den jsme měli také krásné vánoční koledování. Každý hudební zážitek je pro mne proto velikým obohacením /syn hraje na varhany/. Ale ten Váš zážitek při hraní na starožitném klavíru musel být skutečně vyjímečný...
Libor Farský
Já také, to je senzační zážitek!

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu