Stříbro na skráních
Foto: autor

Stříbro na skráních

1. 1. 2018

Jak se zpívá v jedné pop písni: "Sliby se mají plnit o Vánocích".... A já jsem Zuzce slíbil, že o Vánocích napíšu písničku na její text. Ne ale na nový text. Šel jsem do "archivního ročníku", do roku 2016, a vybral dva texty, které mi tehdy Zuzka nabídla ke zhudebnění. A pak na ně zapomněla, protože jsem v té době s nimi nic neudělal. Obě její krásné básně jsem nyní spojil do jednoho písňového textu a s malou nutnou opravou logičnosti a návaznosti je zahalil do hávu své melodie. Snad tato, trochu muzikálová píseň bude příznivě nakloněna vašemu sluchu a přijmete ji i jako povzbuzení, že "lásce nevadí stříbro na skráních"....

 

hudba
Hodnocení:
(5 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eliška Murasová
Poslouchá se to nádherně, děkuji Zuzaně i Vám.
Jiří Libánský
Pouštím si to pořád dokola, Krásné. Možná nejlepší od Pivcová-Müller.
Lubomír Müller
Děkuji za krásné komentáře, za poslech a pochvalu. Děkuji hlavně Zuzce, že píše melodické verše s obsahem, který vyvěrá z hloubky životní pravdy, z prožitků sdělných všem, z tónů, které rozechvějí duše vnímavé. Já jsem jen takový hudební "služebník"....
Jana Šenbergerová
Ach, mám vlhko na řasách.
Alena Tollarová
Krásně jsem se při poslechu zasnila ... Budu se sem vracet. Děkuji.
Zdenka Jírová
Moc se Vám to povedlo, je pěkné,
Věra Lišková
Dokonalé.
Alena Vávrová
Z vaší autorské spolupráce vzešlo opět cosi velice podmanivého. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Udělal jsi mi (po)vánoční radost a věřím, že i čtenářům, v tomto případě hlavně posluchačům. Děkuji.
Marie Doušová
Potěší na duši. Je to krásný dárek do roku 2018. Moc děkuji a přeji Vám dvěma ještě hodně takto povedených písní s krásným textem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%